Oma kokemukseni on, että lääkärissä käynti kyseisessä laitoksessa on suunnilleen sama, kuin menisit ja keskustelisit liikennevalopylvään kanssa vaivoistasi. Siis yhtä tyhjän kanssa.
Potilaan omaa mielipidettä ja keskussairaalan seurantasuosituksia ei kunnioiteta, vaan ne sivuutetaan olankohautuksella.
Puhelimeen ei vastata, ei myöskään netin kautta laitetuihin palautteisiin ja soittopyyntöön.
Nuoret mieslääkärit eivät kunnioita potilaitaan tässä kyseisessä talossa edes pukeutumalla asiallisesti.
Potilaita tutkaillaan paskaisissa farkuissa takin napit levällään kuin oltaisiin töissä puutarhalla.
Eivätkö nämä pojan klopit ymmärrä, että ensivaikutelma, huoliteltu ja siisti työasu luo perustan luottamukselle.
Kuka valvoo henkilökunnan asiallista pukeutumista ja työasujen käyttöä, vai koskeeko asianmukaisen ja siistin työasun käyttö vain talon naispuolisia työntekijöitä.
Kuka vastaa, Kouvolan kaupunki, Yksityinen lääkärifirma, vai talon johto, nähtäväksi jää?
Terveisiä terveyskeskukseen
nöyryytetty potilas.
51237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
nöyryytetään. Kiitos siitä lankeaa Huttuselle, Nyyperille ja Kosteelle. Olisi jo korkea aika lopettaa pelleily ostolääkärifirmojen palveluilla. Rahastusta ja silmänlumetta, mutta ei todellista palvelua potilaan parhaaksi. Potilaan pitkäjänteinen hoito on vain muisto menneiltä ajoilta.
sekä virkamiehillä että luottamushenkilöillä. Moni on ollut mukana valmistelemassa ja päättämässä tässä lääkärifirman rahastuksessa.
Lääkärillä tänään...En saanut puhua sairaudestani lääkärille sillä aikaa kun hän kirjoitti reseptiä?? Eikö Vihma osaa kirjoittaa ja kuunnella samalla???
meillä oli lääkäri jolla oli takki auki ja vielä oikein farkut jalassa herranjestas sentään.....mutta kas kummaa osasi silti tehdä diagnoosin ja vieläpä ilmeisesti oikean sellasen ja tytär tervehty.
Lotto voitoon verrattava onnenpotku sinulle. Tilastollisesti sattuu muutaman kerran vuodessa, mutta vaatii ahkeraa osallistumista, siis ravaamista kyseisessä laitoksessa. Vilpitön onnen toivotus!