Tein just talokaupat. Möin Älvsbyhusin ja sain netto voittoa 220000 euroa.
Ålvärin myynti
Kateellisille
91697
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onnea!!
kukahan tuonkin uskoisi! Älväri kauppias tuli tänne elvistelemään, kun kauppa ei käy! Eihän siitä parakista kukaan täysijärkinen maksa 200.000 saatikaan sitten tee voittoa tota summaa... tai sitten jotain on kusestettu todella radikaalisti!! Tai miks ei jos sijaitsee parin hehtaarin merenrantatontilla PK-seudulla ja maksaa tuon tontista. Älly vaan maan tasalle ja kunnon mökki tilalle!!! ;D
pois täältä herjaamasta. Älväri ei ole talo, saati sitten minkäänlaisen tontin kanssakaan kovin arvokas.
Itsekkin olen seurannut että pk-seudulla 50 tonnin tontille teetetystä 100 tonnin älväristä on saanut maksaa yli 300 tonnia. Eikä se mitään kusetusta ole. Ostajaa kun ei useinkaan satu kiinnostamaan onko sen talopaketin tuoneen rekan kyljessä aikanaan lukenut älvsbyhus vai kastelli vai jotain muuta. Samaa tavaraa ovat kuitenkin.
Nämä kateelliset on jotain metsureita joista on täällä jo varoitettu. Joillekin metsureille raakalauta merkitsee yhtä kuin massiivipuu.
muillekkin älvärin omistajille?
Onnea! Hienon voiton teit! Meillä arvioitu hinta 70 000 euroa. Pikkasen kiinnostais pistää myyntiin. Ja me ei todellakaan asuta millään "asuntoalueella".
Mullakin älvärin hinta kaikkine kustannuksineen on arvioitu 170000€, mutta en ainakaan vielä myy, on meinaan mukava talo asua..=D Ja jos joskus innostun myymään niin tilaan toisen samanlaisen samalle alueelle ja nautin "pikku" myyntibonuksesta..=D
Eipä ole ostajille älyä jaettu, jos tuo pitää paikkaansa.
Tyhmästä päästä saa kärsiä koko ruumis ja pitkään...vaikka kyllä säälittääkin.