Paavo Lipponen (sd)

haista sinä Paavo pitkä paska. Lipposen ja Lipposen hallituksesta koko Suomen alennustila on lähtöisin. Epäonnistuja paska.
6266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • ja ministerit valtaan, eduskunnassakin pitäisi olla koeaika, jos hallitus ei onnistu, porukka vaihtuisi. Olen huomannut oli siellä vallassa SDP,KOK tai KESKUSTA, he ajavat vain omaa etuaan, tietysti tämä EU sotkee siinä välissä, sielläkin riippuu, mistä maasta siellä johtotehtävissä on edustajia.

    Äänestä

  • PUOLUEET kirjoitti:

    ja ministerit valtaan, eduskunnassakin pitäisi olla koeaika, jos hallitus ei onnistu, porukka vaihtuisi. Olen huomannut oli siellä vallassa SDP,KOK tai KESKUSTA, he ajavat vain omaa etuaan, tietysti tämä EU sotkee siinä välissä, sielläkin riippuu, mistä maasta siellä johtotehtävissä on edustajia.

    Mitkä ne sinun omat edut ovat joita vaan ajetaan, ja entä ne uudet puolueet, mitä ne ovat. Persut kun on yli viisikymmentä vuotta vanha puolue. Että mitkä uudet ?

    Äänestä

  • Vaarin housut....... kirjoitti:

    Mitkä ne sinun omat edut ovat joita vaan ajetaan, ja entä ne uudet puolueet, mitä ne ovat. Persut kun on yli viisikymmentä vuotta vanha puolue. Että mitkä uudet ?

    vuotta vanha puolue.

    Äänestä

Vanhasen toinen on tuhoisa Suomen kansalle. Tuskin koskaan noustaan entiselle tasolle.

Äänestä
  • ja muistutukseksi asian muistaville:EU:uhun ehdolla olevat ovat menossa EU:n edustajiksi,EIVÄT Suomen,eli he ovat jo ehdokkaiksi asettuessaan sitoutuneet toimimaan EU:n,eivät Suomen etujen mukaan.Tämän asian muistaen ei ole ihme että asiat ovat niinkuin ovat.Nämä samat naamat istuvat kuin ei mitään vielä eri toimi- ja valiokunnissa eli kahdella eri tuolilla yhtä aikaa.Tuossa lahden eteläpuolella muuan sai 12.5 vuotta täysihoitoa vastaavasta toiminnasta,"pilkotuksen" takana palkkio olisi luultavasti ajallisesti huomattavasti lyhyempi mutta luonteeltaan lopullisempi..Jotta se siitä Lipposen "ytimeen pyrkimisestä".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


haista sinä Paavo pitkä paska kirjoitti:

haista sinä Paavo pitkä paska. Lipposen ja Lipposen hallituksesta koko Suomen alennustila on lähtöisin. Epäonnistuja paska.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu