Volskin jälkikäynti

kasikasi vuosmallin golfi avaimesta sammuttessa käy ainakin kymmenen sekunnin jälkikäynnin ennen kun sammuu.Missä mättää?
3518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oli mulla vm.88 jetta 1,6:ssa. Jälkikäynti ei kestänyt noin pitkään kun sulla ja vikaa en saanut selville, mutta kun rupesin tankkaamaan 98:sia ongelma hävisi.

Äänestä

Siellä konehuoneessa on se vihreä pallo liittyen alipaineeseen tms. Sen alapuolelta menee johto kaasarin kylkeen liittimellä. se johtu voi olla poikki, vaikka muovikuori ehjä oliskin.

Tuon ikäisissä volkkareissa oli "kovettuva" johtosarja ja voi olla murteella. Ainakin omassa pelkän johdon korjaus auttoi.

Taitat ja sidot esim. nippusiteellä sen johdon niin sekä liittimen että tuliseinässä olevan kiinnikkeen kohdalta, ettei alkuperäinen johtu liiku, moottorin heiluesa ja jatkat välin taipumista kestävällä "hyvällä" johdolla.

Jatkoon voi käyttää AMPin liittimiä, mutta mielestäni sokerinpala oli helpompi ruuvata kiinni kuin tongeilla puristaa. Muista kiinnittä jatko heilumattomasti.

Se jälkikäynti tullee juuri siitä, ettei johto katkaise polttoaineen syöttöä. Myös nuo korkeat kierrokset on oireena.

Myös nuo kaikki muut kuvatut jutut on toki myös mahdollisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epätietoinen kirjoitti:

kasikasi vuosmallin golfi avaimesta sammuttessa käy ainakin kymmenen sekunnin jälkikäynnin ennen kun sammuu.Missä mättää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu