Jet lagin lievitykseen homeopatiaa

Mistä löytyy?

Hei, olen kuullut, että homeopaattisilla tuotteilla voi lieventää Jet Lagin vaikutuksia. Oletko kuullut tai kokeillut sellaisia? Mistä niitä saa?

4

1143

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • homeopaateilta

      Ainoat jotka väittävät homeopaattisten lääkkeiden tehoavan ovat homeopaatteja. Ihan oikeasti, jos laimennat jotain ainetta biljoonasosaan tai vieläkin laimeammaksi ei se voi vaikuttaa yhtään mitään. Eihän siinä ole sitä "lääkettä" jäljellä atomin atomia sellaisen laimennuksen jälkeen. Ja hyvä niin, sillä homeopaattisina lääkkeinä käytetään usein myrkyllisiä aineita. Mm. arsenikkia. Homeopaattien selitys tuohon laimennukseenon sitten tämä naurettava täristys: eli hoitoteho tuleekin siitä että laimennettaessa sitä pulloa täristetään! Selvä todiste homeopatian hihhuliluonteesta on se sama kuin kaikkien muiden hihhuliuskontojen kohdalla. Homeopatian on keksinyt yksi mies, kukasenytoli, joskus 1800-luvulla. Tämä kaveri keksi hoidon ihan tyhjästä ja kehitti kuuluisaan mustaan kirjaansa (jota homeopaatit käyttävät nykyäänkin) ihan omin voimin tuhansia lääkkeitä Oikea lääkäri tai mikä tahansa tutkija tai tiedemies saa olla tyytyväinen jos tekee yhden keksinnön elämänsä aikana mutta tämä kyseinen kaveri keksi kaiken. Todellinen nero.

      • arsenikki ja strykniini

        Jos otetaan vaikka sellaiset homeopaattiset lääkkeet kuin arsenikki ja strykniini (heh-heh): sanotaan vaikka että kilon verran. Sillä määrällä saa hengen kokonaiselta pataljoonalta, ehkä divisioonaltakin. Homeoppaatisena se kuitenkin laimennetaa vaikkapa biljoonasosaan, tai biljoonas osan biljoonasosaan jolloin se on vielä tehokkaampi. Homeopatiassa laimeampi lääke on tehokkaampi! Jos vaikka esimerkin vuoksi tyydytään siihen laimeampaan ettei tule liian tehokasta - laimennetaan siis kilo arsenikkia ja strykniiniä biljoonasosaan. Jos alkuperäinen oli litran kokoinen annos, laimennettuna saadaan siis biljoona litraa. Juo huoletta sitä vakka litra, se sisältää näet gramman miljardisosan noita myrkkyjä. Kuolettava annos taitaisi olla jotain 100 - 200 milligrammaa, eli sinun pitäisi juoda tuota lääkettä ainakin 10 miljoonaa litraa että henki lähtisi. Laskinkohan oikein. Tää homeopatia on aika vaikeaa. Tosin on löydetty ihan tehoaviakin homeopaattisia lääkkeitaä :-) . Niissä on silloin kuitenkin ollut jotain ihan muuta kuin homeopaattisia ainesosia.


    • ...

      Jet lagiin auttaa mukavasti bisnesluokan lentolippu ja vuodeistuin. Kun vetää hirsiä koko matkan, ei perillä väsytä yhtään. Ai niin. Se maksaa.

    • Lennon aikana 1

      ja uudessa kohdemaassa tarpeen mukaan Arnica C 30

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      20
      2664
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1291
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      947
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      138
      925
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      881
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      842
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      806
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      795
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      165
      776
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      134
      725
    Aihe