Ollaan menossa ens kesänä Espanjaan Torremolinokseen, mutta siis onko siellä minkäänlaisia shoppailumahiksia? Missä päin Torremolinosta parasta shoppailla, etenkin nuortenvaateliikkeitä, itse en niinkään ole ajatellut siis shoppailla vaan 15-vuotias tyttäreni. Ja tähän samaan, onko mitään kivoja paikkoja missä siellä kannattaisi käydä tai minne sieltä kannattaisin mennä?
Torremolinos
2
1112
Vastaukset
- Ramon P
Siinä on lähes välittömässä läheisyydessä 600000 asukkaan Malaga lyhyen metromatkan päässä ja siinä välilläkin on Plaza Mayorit ym. Torremolinosin putiikit löytyy, kun kiertelee ja katselee.
- Kävin v.2008
Kannattaa mennä Torremolinoksen suosituimmalle ostoskadulle San Miguelin kadulle, se on aivan siinä Torremolinoksen keskustassa ja katua pitkin kun kulkee pääsee yleiselle uimarannalle. (Rannalla aurinkotuoli maksoi muistaakseni 4€/kpl.) Liikkeet oli myöhään illalla (jopa 23 asti) auki ja kadunvarsilla on myös erilaisia ravintoloita.
Me kävimme eläinsafarilla joka koko päivän kesti, opaspalvelu oli englanniksi mutta oli tosi hienoa nähdä villieläimet vapaana luonnossa, suosittelen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433017Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721684- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 381252
- 791080