Torremolinos

Kaija M.

Ollaan menossa ens kesänä Espanjaan Torremolinokseen, mutta siis onko siellä minkäänlaisia shoppailumahiksia? Missä päin Torremolinosta parasta shoppailla, etenkin nuortenvaateliikkeitä, itse en niinkään ole ajatellut siis shoppailla vaan 15-vuotias tyttäreni. Ja tähän samaan, onko mitään kivoja paikkoja missä siellä kannattaisi käydä tai minne sieltä kannattaisin mennä?

2

1150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ramon P

      Siinä on lähes välittömässä läheisyydessä 600000 asukkaan Malaga lyhyen metromatkan päässä ja siinä välilläkin on Plaza Mayorit ym. Torremolinosin putiikit löytyy, kun kiertelee ja katselee.

    • Kävin v.2008

      Kannattaa mennä Torremolinoksen suosituimmalle ostoskadulle San Miguelin kadulle, se on aivan siinä Torremolinoksen keskustassa ja katua pitkin kun kulkee pääsee yleiselle uimarannalle. (Rannalla aurinkotuoli maksoi muistaakseni 4€/kpl.) Liikkeet oli myöhään illalla (jopa 23 asti) auki ja kadunvarsilla on myös erilaisia ravintoloita.

      Me kävimme eläinsafarilla joka koko päivän kesti, opaspalvelu oli englanniksi mutta oli tosi hienoa nähdä villieläimet vapaana luonnossa, suosittelen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      50
      2572
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      63
      2164
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      3
      1591
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      49
      1006
    5. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      49
      897
    6. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      206
      761
    7. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      63
      731
    8. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      14
      714
    9. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      54
      691
    10. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      19
      689
    Aihe