Armeijaan

Kukaan tulossa Santahaminaan kesällä?:)
8839
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ole se armeija :D :D :D t. kersantti karoliina

Äänestä
  • kunhan samanhenkistä porukkaa etin. en haluu olla ainoa lesbo siellä kun en viihdy niin hyvin heteroseurassa: ( pitää varmaan siihenkin opetella.

    Äänestä

  • kiitos kysymästä kirjoitti:

    kunhan samanhenkistä porukkaa etin. en haluu olla ainoa lesbo siellä kun en viihdy niin hyvin heteroseurassa: ( pitää varmaan siihenkin opetella.

    hohhoijjakkaa taas.oikein opetella heteroiden seurassa!

    Äänestä

mikä saa menemään armeijaan jos se on vain vältettävissä? Serkkuni tytär, joka on ollut minulle läheinen, sanoi harkitsevansa armeijaa ja sain nieleskellä etten olisi alkanut huutamaan että eiei, älä mene... Ajatteletteko koskaan, mikä on armeijan varsinainen tarkoitus?

Äänestä
  • tarkoitus on! Minä luulin että tarkoitus oli tavata kaltaisiaan.

    Äänestä

  • armeijan varsinainen kirjoitti:

    tarkoitus on! Minä luulin että tarkoitus oli tavata kaltaisiaan.

    tarkoitus on opetella kuria, jotta voisi opetella tappamaan ja tappaa. Tuo sokea totteleminen lienee se tärkein ja siksi on hyvin hyvin vaikea ymmärtää miksi kukaan sinne haluaa mennä.

    Äänestä

  • että armeijan kirjoitti:

    tarkoitus on opetella kuria, jotta voisi opetella tappamaan ja tappaa. Tuo sokea totteleminen lienee se tärkein ja siksi on hyvin hyvin vaikea ymmärtää miksi kukaan sinne haluaa mennä.

    armeijan pointtihan antaa valmiuksia elämään on paljon aloja joihin pääsee esim vain intin kautta naiset.armeijassa miehet ja naiset voivat opetella perusselviytymistaitoja ja hankkia itselleen mahdollisuuden hakea töitä monilta valtion työpaikoilta huomattavasti helpommin, armeija voi antaa monille mahdollisuuden miettiä vuoden tai vaikka pitempäänkin mitä elämältä haluaa. yksi ystäväni ei tiennyt 20-kymppisenä mitä sitä alkaisi elämällään tekemään,meni inttiin ja nykyään toimii rauhanturvaajana. että silleen...ei ehkä mikään tyhjentävä vastaus mutta haukkukaa ihmeessä mun mielipiteet ;)

    Äänestä

jee mä tuun nähään siellä: D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


heipssss kirjoitti:

Kukaan tulossa Santahaminaan kesällä?:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu