Kukaan tulossa Santahaminaan kesällä?:)
Armeijaan
heipssss
8839
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ole se armeija :D :D :D t. kersantti karoliina
kunhan samanhenkistä porukkaa etin. en haluu olla ainoa lesbo siellä kun en viihdy niin hyvin heteroseurassa: ( pitää varmaan siihenkin opetella.
hohhoijjakkaa taas.oikein opetella heteroiden seurassa!
mikä saa menemään armeijaan jos se on vain vältettävissä? Serkkuni tytär, joka on ollut minulle läheinen, sanoi harkitsevansa armeijaa ja sain nieleskellä etten olisi alkanut huutamaan että eiei, älä mene... Ajatteletteko koskaan, mikä on armeijan varsinainen tarkoitus?
tarkoitus on! Minä luulin että tarkoitus oli tavata kaltaisiaan.
tarkoitus on opetella kuria, jotta voisi opetella tappamaan ja tappaa. Tuo sokea totteleminen lienee se tärkein ja siksi on hyvin hyvin vaikea ymmärtää miksi kukaan sinne haluaa mennä.
armeijan pointtihan antaa valmiuksia elämään on paljon aloja joihin pääsee esim vain intin kautta naiset.armeijassa miehet ja naiset voivat opetella perusselviytymistaitoja ja hankkia itselleen mahdollisuuden hakea töitä monilta valtion työpaikoilta huomattavasti helpommin, armeija voi antaa monille mahdollisuuden miettiä vuoden tai vaikka pitempäänkin mitä elämältä haluaa. yksi ystäväni ei tiennyt 20-kymppisenä mitä sitä alkaisi elämällään tekemään,meni inttiin ja nykyään toimii rauhanturvaajana. että silleen...ei ehkä mikään tyhjentävä vastaus mutta haukkukaa ihmeessä mun mielipiteet ;)
jee mä tuun nähään siellä: D