Battlefield 2 Ongelma

Kiitos avusta etukäteen.

Olen nähnyt, että aika monella on sama ongelma. Bf2 kaatuu työpöydälleni. Olen katsonut muita aiheita, mutta en löydä vastausta. Olen myös yrittäny kysyä niissä aiheissa, mutta ketään ei vastaa. Minun ongelma on tälläinen aloitan pelaamaan sitten singleä tai multia niin aina kun se lataa sitä mappia niin suurinpiirtein kohdassa 62% se kaatuu työpöydälle sanomatta mitään. Tässä vähän mun koneesta. Xp Home edition SP3 Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000 2.11GHz 1.0GB RAM ATI Radeon HD 2400 series. Kone on aika huono, mutta olen ennenkin pelannut tätä bf2:sta pidin pienen tauon pelaamisessa ja taas alotin nyt tää ongelma. Onhan mulla ollu muitakin ongelmia, mutta niistä selvisin tästä en.

5

913

Äänestä

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Battlefield 2 fani

      Joo eli mulla on melkein sama ongelma. Aloitan pelaan Multiplayeriä ja valihten servun ja se alkaa lataan sitä, kun se on ladannu ja alkaa jotain verifying data tai jotain se sen jälkeen kaatuu työpöydälle. Ongelma tuli sen jälkeen kun vaihdoin konetta parempaan ja uudempaan. Muut pelit toimii normaalisti ja BF 2:sen single play toimii hyvin- koneen tietoja: Windows vista home premium ja merkki on Hp pavilion dv5-1207eo.

      • lawrr

        kokeile käynnistää bf klikkaamalla bf:n käynnistyskuvaketta hiiren oikealla korvalla -> Suorita järjestelmänvalvojana
        ja jos toimii noin niin hiiren oikeeta korvaa kuvakkeeseen -> ominaisuudet -> yhteensopivuus ja käyttöoikeustasosta ruksaat : " Suorita tämä ohjelma järjestelmänvalvojana"

        Itsella loppui verifying data kaatuilu tuon jälkeen.


      • Plaplapla

        Aina kun meen pelaa multia niin pääsen pelaa vähä aikaa sit siitä tulee joku tällänen Error loading pbcl ja sen sellast ja en oo ladannu Gamespy mu mul on toiminu multi ennen mut miks ei nyt?


      • mikkeddd

        ei vistalle bfää vitun käpö


    • Meeme11

      eb Pääse pelaamaan BF pelaan sitä netis niin tulee aina pelis Probleema!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      289
      1179
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      291
      1050
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      928
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      899
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      849
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      77
      840
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      108
      702
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      561
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      518
    Aihe