Akku sähköperämoottoriin?

Ostin pikkujärvelle mökkitarpeisiin pienen sähköperämoottorin.Onko niihin jotain tiettyjä akkuja,vai käykö auton akku.Onko kokemuksia?
2470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hyvät on todella kalliita, mutta ns. vapaa-ajan akut ovat vain vähän kalliimpia kuin auton starttiakut. Katselisin tuollaista jos käyttö on pientä. Näitä saa jokaisesta akkuliikkeesa ja motonet, biltema ym. paikoista. Seuraava taso on esim. vuotamattomat geeeli akut, mutta näiden hinta on jo toista.

Äänestä

Auton akkukin käy, mutta parempi ajella vapaa-ajan akulla. Virta riittää pitempään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minkälainen pitäisi olla? kirjoitti:

Ostin pikkujärvelle mökkitarpeisiin pienen sähköperämoottorin.Onko niihin jotain tiettyjä akkuja,vai käykö auton akku.Onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu