10.05.2009 Äitienpäivä

Oskari2

Hyvää raitista huomenta. Hyvää Äitienpäivää myös kaikille äideille! Ilman viinaa on hyvä aloittaa tämä arvokas päivä.

11

585

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • m-wint

      Äiti muorille ruusu ja raits kahvihetki.

    • kaffeemuki

      ...ja hyvää äitienpäivää täältäkin. Mieleen tulee sama päivä jokunen vuosi sitten, kun en (juopottelujen takia) muistanut onnitella omaa äitiäni edes tekstiviestillä. Nyt pystyn kohtaamaan hänet jopa kasvotusten :)

    • Raittiina meinasin viettää tämänkin päivän, viinalla ei kannatte pilata hyvää olotilaa. Hyvää Äitienpäivää.

    • ma-sa

      Olen raittiina tänään.Onnittelut kaikille suomen äideille jotka palstalla poikkeavat.

    • Enzian

      Raittiina nautitaan tästäkin sunnntaista. Kävin jo seitsemän jälkeen hikilenkillä, kun lämpötila nousee päiväseltään "normaaleihin alkukesälukemiin" eli yli 25 astetta on tiedossa! On se vaan vissi ero hölkkäillä hyvässä hapessa ihanassa kesäaamussa krapulaoloon verrattuna. Kaikille äideille hyvää äitienpäivää ja palstalaisille leppoisaa sunnuntaita. Toivottaavpi enska etelästä :-)

    • Spriten_voimalla

      Hyvää äitienpäivää minunkin puolesta kaikille äideille. Soisi tämän päivän olevan alkoholittoman niin onnittelijoille kuin onniteltavillakin.

    • åpoi

      kukka ja kohmaton ukko, semmosta meillä

    • Hyvää äitienpäivää kaikille äideille, raittiina tänäänkin.

    • Oolofi

      Jep, raittiina aikoo Oolofikin äitienpäivää viettää. Eilen tuli otettua olutta(aika reilusti) ja whiskyä(kahvinplörön kera pari kulausta), but that is not very sad.

    • Minyoo

      Tänään 2vk ilman ja loppua ei näy!

    • ja viiden pienen mummina saanen ottaa osan onnitteluistanne itselleni ja kauniisti sanoa:Kiitos. Olen saanut tänään nauttia äitini että kaikkien läheisteni seurasta ja päiväni on ollut iloa täynnä:) Minä puolestani toivotan kaikille äideille paljon Onnellisia ja aurinkoisia päiviä. Pitänee tässä vielä noi pari lätkämatsia katsoa vaikka ei Suomi siellä enää mukana olekkaan:) Hyvää päivän jatkoa ja alkavaa viikkoa kaikille. Elämä raittiina jatkuu:)t pörri

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4967
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4346
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3087
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      248
      2910
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2852
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2491
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1723
    9. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      21
      1711
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      63
      1677
    Aihe