Kätilöksi aikuisopiskellen?

Mitä mahdollisuuksia on opiskella kätilöksi jo hieman kypsemmällä iällä? Onko Tampereella mitään mahdollisuuksia? Vai onko "nuorten" AMK ainoa vaihtoehto? Onko siellä AMK:ssa vain nuorta väkeä? Kertokaa kokemuksia tai mitä tahansa tiedon murusia aiheesta! Aurinkoa kevääseen!
2400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Kiitos vastauksestasi. Olen kyllä googlettanut. Usein kuitenkin on ihan kiva kuulla kokemuksia aiheesta ja jonkun omakohtaisia kertomuksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poiju kirjoitti:

Mitä mahdollisuuksia on opiskella kätilöksi jo hieman kypsemmällä iällä? Onko Tampereella mitään mahdollisuuksia? Vai onko "nuorten" AMK ainoa vaihtoehto? Onko siellä AMK:ssa vain nuorta väkeä? Kertokaa kokemuksia tai mitä tahansa tiedon murusia aiheesta! Aurinkoa kevääseen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu