Viimeyö oli aika unirikas, ja kaikki unet mitä muistan olivat PAINAJAISIA.
Ensimmäisessä unessa luulin olleeni vielä hereillä sängyssä, mutta todellisuudessa jo nukuin, Kuulin ääniä huoneesta, ja tiesin tulleeni skitsofrenikoksi. Kuulin naurua ja ihan selviä lauseita, joita en enää muista. Heräsin huutaen. (en koskaan todellisuudessa kuule ääniä, enkä ole masentunut tai muutenkaan ailahtelevainen)
Nukahdin taas. Unessa oli pelottava pikkupoika, joka nauroi minulle. Uni loppui.
Seuraavassa unessa oli ahma, joka pelotti ja herätti sympatiaa samaan aikaan. Ensin se ajatti minua takaa ja huusin ihmisiä ottamaan sen pois kun se hyökkäili. Sitten yhtäkkiä se olikin kiltti ja kerroin jollekin tutulleni, kuinka säälin tuota ihastuttavan kilttiä otusta. Sitten se oli taas kauhea peto. Sen vieressä istui pieni tyttölapsi (n.8-10 kk ikäinen, juuri istumaan oppinut). Heitin lakanan otuksen päälle ja kaappasin tytön syliini ettei se vahingoittuisi.
Seuraavassa unessa heräsin hiukset blondiksi värjättyinä. Olin varma etten ollut niitä itse värjännyt,vaan joku oli ne yön aikana värjännyt. Sitten epäilin olleeni päiväkausia tajuttomana, koska olisinhan herännyt hiusten värjäykseen.
Yhtäkkiä silloin sitten huomasin että molemmilla sivuilla oli hiukset pahasti lähteneet, ja kalju paistoi. Toinen puoli päästä oli ihan ruvella, ja oli sellaisia syöpyneitä läikkiä.
Heräsin ja olin taivaallisen helpottunut että se oli vain unta. Huh olipa siinä yö. Vapaasti saa analysoida
petoja, hiustenlähtöä, skitsofreniaa
viimeyö
2206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aloittaja olen. Unohdin mainita yhden unen jonka näin myös viimeyönä. siis ei mitään rajaa näissä painajaisissa :S Exäni Jone (nimi muutettu tietenkin xD)soitti minulle kännissä. VÄlillä puhelimeen puhui exä ja välillä hänen veljensä. He pyysivät että voisin antaa heille erään kaverini numeron, sillä he olivat etsimässä Jonelle naista. Ajattelin mielessäni, että siinäpä iskekööt kaverini, mutta on törkeyden huippu pyytää minulta tämän numeroa. Koko yö näkyi vain painajaisia nii nyt ne pyörii vaa päässä. Ikäviä unia
Ja annoin numeron...