Yo-lahja poikaystävälle?

pää tyhjänä

Mitä voisin ostaa poikaystävälleni (19v) yo- (ja syntymäpäivä)lahjaksi? Lahjat voi olla erikseen tai yhdessä, en ole päättänyt vielä. Rahaa tai lahjakorttia en tahdo antaa, mieluummin jotain mikä jää mieleen ja millä on paljon tunnearvoa ja sen muistaa vielä kymmenien vuosienkin päästä. Korut, kalvosinnapit yms on pois suljettu. Budjettina maksimissaan 50e.

13

8080

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • marrde

      Sama ongelma täällä ! Poikaystävä myös 19, syksymmällä 20. Koruja en mielellään ostaisi ja ei tosiaan mitään hirveän kallista. Ei tässä ole kun päälle pari viikkoa enää aikaa ja pää tyhjänä :/ Monet ehdottavat pelkästään ruusua mutta ylioppilaaksi pääsy on vähän enemmän kuin ruusun arvoista ja tyttöystävänä haluaisi jotain vähän pysyvämpää antaa. Hirveän moni ei mistään ruususta edes välitä :D

      • pää tyhjänä

        Itse ajattelin ruusun ostaa lisäksi, mutta yksinään se tunnostaa vähän vaatimattomalta. Miehille on niin vaikea ostaa lahjoja.. :|


    • joku .....

      lahjakortti esim. huvipuistoon (särkänniemi, linnanmäki), voit ostaa hänelle vaikka lahjakortin jolla 2 ihmistä saa rannekkeen, joten sinäkin (toivottavasti) pääset mukaan:)Tai risteilylahjakortti. Tallinnan pääsee aika halvalla, ja Turusta Tukholmaan.

      • pää tyhjänä

        ..ainut vaan että asutaan pohjoisempana, niin liputkin huvipuiston paikkakunnalle/sinne mistä risteilylle lähtee, maksaa lisäksi.. (opiskelijalle ei niinkään mutta itse en enää opiskele, joten.. :D)


    • Anis

      Ostin vuosi sitten poikaystävälle unikon musta-harmaan jättipyyhkeen. On ollu kovassa käytössä ja mieluinen lahja.

    • hän yksin

      jo nyt - tai oletteko aikeissa muuttaa yhteen tms.? Esim. kodin kamat - kuten astiat, pyyhkeet, lakanat yms on aina tarpeelliset ;)

    • Tyttöystävä

      Ite mietin ihan samaa kunnes sitten meijän äitin kanssa tultiin siihen tulokseen että ostan kullalle lahjaksi korvakorun! Poikaystäväni on semmonen sulonen perushyvännäköinen blondipörröpää ja ollaan tästä aiheesta jo joskus puol vuotta sitten juteltu : ) Ainut mikä enää jänskättää on että mitä se 'anoppi' tykkää asiasta :D onneks meillä on hyvät välit ja ehkä hänkin asiaan vielä tottuu... en kuitenkaan mitään kauhean näkyvää kapistusta tai sentään venytystä ole hankkimassa, semmoinen pieni kultainen tai hopea rengas vaan : ) lisäksi ostin bokserit omalla painatuksella ja ne annoinkin jo etukäteen, oli tositosi tyytyväinen :D onnea teillekkin siihen lahjan valintaan, toivottavasti löytyy. Oisko muuten ehdotusta että kultainen vai hopea rengas? Itsellä nuo mielipiteet vaihtelee enkä pääse sopuun itseni kanssa..

    • öhgfvbnmws

      picnic vaikka merenrannassa tai muussa kauniissa ihanassa paikassa :) ei tule kalliiksi

    • ennaleena2
      • Laaaila

        www.ihmekauppa.com

        Jokaiselle lahjoja näyttäis olevan.


    • hyväksi havaittu

      Osta joku miellyttävän tuoksuinen dödö ja samantuoksuinen suihkusaippua. Saat sitten nauttia hyväntuoksuisesta miehestä :) Stocmannin ja Sokoksen kosmetiikkamyyjät antavat hyviä vinkkejä, mitä tuon ikäiset nuoret miehet ostavat, jos on valinnan vaikeutta.

      • ....

        Olisko typerää maksaa kylpylä päivä jossain lähi kaupungissa ja vaikka hieronta kaupan päälle ?


    • Pissismummi

      Itse ostin jo ajat sitte poikaystävälle lahjaksi
      aidot Ray-Banit. Rahaa olin saanut pari tonnia kesätöistä,
      joten 150€ oli huom. silloin pikkuraha :D.
      Tyytyväinen olen, mutta en tiedä onko herra, koska juhlia vietetään vasta viikonloppuna!

      Uskon vahvasti, että hän tykkää antamastani lahjasta!
      P.S. Ikää hänellä on 19- vuotta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      131
      1746
    2. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      16
      1452
    3. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      329
      1012
    4. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      61
      1000
    5. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      90
      874
    6. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      66
      851
    7. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

      Entä vähän kauempana?
      Lahti
      1
      770
    8. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      46
      751
    9. Kysyit firman bileissä..

      .. että tulisinko luoksesi yöksi... Oliko se vain heitto. Mitäs jos olisin tullut? Naiselta
      Ikävä
      9
      681
    10. Miksi Suomessa uskotaan Usan kanssa tehtyihin sopimuksiin

      Kaikki viestit Usan suunnasta on ollut jo pitkän aikaa sen kaltainen että muiden liittolaismaidenkin sotilaallista autta
      Maailman menoa
      62
      668
    Aihe