Tarjolla olisi tänään 10.5 poimittuja korvasieniä, noin 700g vielä pieniä, mutta hyvän näköisiä.. En ole vielä ryöpännyt.. Joensuusta saapi jos tahtoo.. joku 6-7 e jos joku noista maksaisi.. Keräilen tässä lisää kunhan kasvavat ja laitan myyntiin.. Miten muuten tietääkö kukaan näitä joensuun sienimyyntipaikkoja?
haluaako joku ostaa korvasieniä?
poimija
2
1309
Vastaukset
- olet myymässä
Lahjoita vaikka naapurille tai laita itsellesi. Tänään saatiin sieltä seutuvilta parisen kiloa, ei vielä kannata lähteä tekemään bisnestä. Sitten kun kerrot tuon 700 g kymmenellä niin on jo myyntikelpoinen satsi Kannattaa tarjota ravintolihin, siis isommat määrät, epäilen että eivät osta noin vähää. Suuria saaliita ja mukavia sienestyshetkiä!
- poimija
tiedänhän minä että se on aika pieni määrä (: ajattelin että jos joku korvasienistä paljon tykkäävä olisi ensimmäisiä tahtonut, itse syötiin tossa jo kilo.. mutta hyvää sienionnea kaikille !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561232
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.941226Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171060- 18925
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45813Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne114794Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64742- 14730
- 38629
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72613