Veneeseen 12v Divisionin digitv:n, nyt kun ei tuo antennimaailma ole entuudestaan tuttu niin mitä tarkoittaa kun valmistajan mukaan laitteessa on CI-moduuli kortinlukijalle?
Mistä minä saan tuon lukijan siten että saan Plus TV:n toimimaan tuossa CI-moduulissa? Käsittääkseni digibokseissa on aina tuo itse lukija suoraan ja jos suoraan tökkää korttia televisioon niin pitää lukija ostaa erikseen?
Mitä nuo lukijat maksaa ja mistä tiedän mikä toimii Divisionissa? Jos ne ihmeita kustantaa niin pitänee ostaa erikseen pieni 12v digiboksi jossa lukija on mukana suoraan...
kiitos vinkeistä, en ole noihin perehtynyt tippaakaan kun olen pelannut vain kaapelivehkeiden kanssa en ole erillistä lukijaa tarvinnut..
CI moduuli, CONAX, antenniverkko yms.
olen aikeissa ostaa
41872
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tuo kortinlukijat maksaa nelisenkymppiä. http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=14524 suosittelen kuitenkin mieluummin hankkimaan tuollaisen kuin ulkoisen digiboksin. ihan kätevyyden vuosi ja sekin, että turhaa niitä veneiden akkuja on vielä digiboksillakin purkaa.. mutta ainakin mediaplazashopista saa 12-voltin digibokseja conax-lukijalla ja humaxin digifox/tivubox on myös sellainen ja niitähän saa prismasta ja tarjoustalostakin.
Kysy sitä lukijaa samasta paikasta kuin mistä ostat sen TV:nkin. On ainakin pienempi mahdollisuus joutua tennispalloksi mahdollisissa ongelmatapaukissa.
lukijoilla...halvemmallahan saa jo melkein digiboksin jossa lukija on sisäänrakennettuna...???
Joo, mutta kun tila ja virta on rajoitettu, on ihan fiksua hankkia se lukija. Onhan se paljon elegantimpi ratkaisu kuin pelata kahden laitteen ja kaukosäätimen kanssa.