KISSA ON RUOKAHALUTON!!

Meidän kissamme on nyt tänään ollut täysin ruokahaluton, erittäin apaattinen, omiin oloihinsa vetäytyvä,hyvin äkäinen,murisee ja sähisee. Eli sitä ei kiinnosta tasan mikään (syöminen, leikkiminen,ulkoilu, huomion saanti) Mikä voi olla syynä?
5424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

että kissa on kipeä! Kaikki oireet viittaavat juuri siihen!!! Heti huomisaamuna pitää kissa viedä eläinlääkärille tutkimuksiin. Mutta jos kissa ei ole virtsannut normaalisti, on yrittänyt pissata turhaan, sen hengitys haisee ammonjakille ja/tai se aristaa vatsaansa on parempi viedä kissa heti päivystävälle siltä varalta että hänellä on tukos virtsaputkessa! Virtsaamattomuus on kissalle hengenvaarallista ja erittäin tuskallista. Lisäksi, onko kissa mahdollisesti saanut myrkkyä tai onko kyykäärme päässyt sitä puremaan? Näissäkin tapauksissa on toimittava nopeasti eikä jäädä odottelemaan. Pakko vielä lisätä, että mikä helvetti teitä ihmisiä oikein vaivaa?? Kissa oireilee ihan selvästi ja vaan arvotaan netissä että mikähän sillä on nyt vikana. Oikeesti, ajatelkaa aivoillanne ja olkaa inhimillisiä!!!!!

Äänestä
  • Tarkoitus onkin viedä kissamme heti eläinlääkäriin ja halusimme vaan alustavia tietoja asiasta!! Kissamme ovat minulle ja miehelleni kuin omia lapsia ja niiden henki n tärkeämpi kuin mikään muu!!!!

    Äänestä

  • Aloittaja kirjoitti:

    Tarkoitus onkin viedä kissamme heti eläinlääkäriin ja halusimme vaan alustavia tietoja asiasta!! Kissamme ovat minulle ja miehelleni kuin omia lapsia ja niiden henki n tärkeämpi kuin mikään muu!!!!

    kisunne heti eläinlääkäriin, näin pitääkin toimia! Alustavia tietoja ei tosiaan muuta voi sanoa kissaa näkemättä että sairas se tosiaankin on. Toivottavasti olette jo päässeet käymään eläinlääkärillä ja kaikki on mahdollisimman hyvin kissanne osalta. Olisi ihan mielenkiintoista kuulla että mikä kissanne teki noin surkean oloiseksi! Olisi nimittäin taas neuvoksi ja avuksi meille muille.

    Äänestä

  • Aloittaja kirjoitti:

    Tarkoitus onkin viedä kissamme heti eläinlääkäriin ja halusimme vaan alustavia tietoja asiasta!! Kissamme ovat minulle ja miehelleni kuin omia lapsia ja niiden henki n tärkeämpi kuin mikään muu!!!!

    kerrothan mikä oli hätänä?

    Äänestä

  • selviää kirjoitti:

    kerrothan mikä oli hätänä?

    Nyt kipinkapin eläinlääkärille, meidän kissamme oireet alkoivat samoin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kissa 3v kirjoitti:

Meidän kissamme on nyt tänään ollut täysin ruokahaluton, erittäin apaattinen, omiin oloihinsa vetäytyvä,hyvin äkäinen,murisee ja sähisee. Eli sitä ei kiinnosta tasan mikään (syöminen, leikkiminen,ulkoilu, huomion saanti) Mikä voi olla syynä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu