Lyhentyneet menkat

Moi kaikki! Sellaista kysyisin, kun kuukautiseni ovat lyhentyneet. Kierto on aina säännöllinen 26-28 päivää ja ennen vuoto saattoi kestää 9 päivää. Nyt selviän neljällä päivällä! Kivaahan tuo toki on. Mitään hormoniehkäisyä emme käytä. Kuuluuko tämän mennäkin näin?
1397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itselläni oli joitain vuosia sitten vastaava tilanne. Minulla oli silloin ehkäisynä kuparikierukka ja vuoto kesti aina 9 - 10 pv. jonka seurauksena sain anemian. Jos sinulla on vuoto kestänyt runsaana tuon mainitsemasi yhdeksän päivää, niin eikö ole vain hyvä, että selviät nyt neljällä päivällä, pienentääähän se riskiäsi saada anemia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neljän äiti kirjoitti:

Moi kaikki! Sellaista kysyisin, kun kuukautiseni ovat lyhentyneet. Kierto on aina säännöllinen 26-28 päivää ja ennen vuoto saattoi kestää 9 päivää. Nyt selviän neljällä päivällä! Kivaahan tuo toki on. Mitään hormoniehkäisyä emme käytä. Kuuluuko tämän mennäkin näin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu