Hei! Olen avo-eronnut noin reilu vuosi sitten. Asun kahden lapseni kanssa, Exälä uusi ja heille lapsi syntyy piakkoin. Itselläni ei ole onnea ihmissuhteissa. MIehet joista kiinnostunu eivät kiinnostu minusta ja toisin päin?? Mistä moinen johtuu? Nyt olen ihastunut nuorempaan mieheen toisella paikkakunnalla (antoi käyntikorttinsa) ollaan soiteltu, mutta mies on nihkeä ja arka, mite teen?? Keskittymiskykyni on heikko ja huomaan ajattelevani tuota miestä useasti!!???
Kiitos vastuksestasi!
Vastaako kukaan ?
Rakkauden kerjäläinen edelleen
4128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vastahan tuota kysyit? Eikö taas kelvannut? Kyllä te kyselijät ootte outoo jengiä...
Onni ei aina kulje niin, kuin tahtoisimme. Kenties onkin aika keskittyä muihin asioihin, lastenkasvatukseen, itsensä hoitamiseen, koulutukseen ja kaikkeen kehittävään. Vaikka se tuntuu kovalta, elämä on sellaista. Olen pahoillani.
Suoraan noita Sunnan edellisiä lausuntoja. Mä tiedän, kun luin ne kaikki. Mitä niitä toistamaan. Tolleen mäkin osaisin ennustaa.
exäsi elää omaa elämäänsä,sen ei pitäisi sinua enään vaivata. Lapset on nyt tärkeimpiä, he tarvitsevat turvallista äitiä ja rakkautta. Huomioi heidät. Sinä olet nitä joille se todellinen onni tulee vasta myöhemmillä vuosilla. Elä tämä aika pikkuperheesi kanssa. Kyllä niitä miehiä on, ei se ole elämän ainoa onni ja autuus. Tulevat ja menevät, siihen on totuttava, ettei ketään voi väkisellä sitoa itseensä.