Mikä on.....

..vikana, kun Köyliössä tuntuu olevan aivan eri lainsäädäntö, kuin muualla Suomessa? Onko teillä siellä jonkunlainen ETUOIKEUS rikkoa TÖRKEÄSTI Suomen Lakia???
4452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaikki otsikossa

Äänestä
  • niinhän sitä voi aina luulla.

    Äänestä

onneks naapurit pitää silmäl ja ilmottaa pimeet työvoimat,rattijuopot ja muuten vaan poikkeevat viranomasille.

Äänestä
  • tapahtuu niin paljon epärehellistä, Suomen Lakien vastaista toimintaa, etten voi uskoa siihen, että naapurit ilmoittaisivat väärinkäytöksistä. Onneksi on olemassa POLIISIT, jotka TUTKIVAT kaikenlaisia rikoksia siellä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Käsittämätöntä kirjoitti:

..vikana, kun Köyliössä tuntuu olevan aivan eri lainsäädäntö, kuin muualla Suomessa? Onko teillä siellä jonkunlainen ETUOIKEUS rikkoa TÖRKEÄSTI Suomen Lakia???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu