Joo eli mulla on primesrasaa vanteet joiden Et luku on 35. Etupäässä tulee hieman lokareista pihalle renkaat ja takana on siinä lokarin kohilla. Nyt olis tarkotus pistää 40mm madallus, ni en tiiä mahtaako osuu lokareihin, tai esim takana ihmisiä ja pompussa varmaan osuu..Ehkä pitäs vaihtaa 16" vanteet.. Millä Et luvulla ne kannattais hommata?
nykyset renkaat 15" 205/50
Nissan primera p10
Vanteiden Et luku
4618
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Renkaat ei saa tulla sivusta lokasuojan reunan yli. Se on hyväksyttävissä niin, että lokasuojan reunaan kiinnitetään lisäsuoja. Katso minkälainen väli, Jos ajattelet että lasket 40mm niin sen pitäsi kyllä nähdä ja pystyä etukäteen ajattelemaan. Ota huomioon kuopat ja renkaan kääntyvyys. Ei taida mahtua
ihmettelinki, ku ei katsastus ukko sanonu mitään. Edessä on 6cm renkaan ja lokarin välissä, takana on 8-9cm renkaan ja lokarin välissä. Etupäähän on melko jämäkkä, et ei pitäs tuottaa ongelmaa. Mut kysyin lähinnä et mikä Et on primeroissa? Jos hommaa toiset vanteet. Ois kiva tietää et tulee oikeet :)
kirjoita yläruudukkoon Primeran madallus. Sieltä löytyy jotain.
16x6,5" vanteet 205/45 renkailla. ET 42 ja madallusta 40 mm.