pursotin ja tylla

hei! ostin tuossa pursottimen ja tyllan mutta pakkauksessa ei lukenut pesuohjeita..se pursotin on semmonen jotain kangasta,niin mitenkähän tuommonen mahdollisesti pestään..miten te muut pesette tuollaiset?
3979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

astianpesukoneessa

Äänestä

ja kuivauskaappiin kuivumaan. Metallinen osa varmaan kestäisi astianpesukoneen pesun en tiedä mutta ovat aika arvokkaita.

Äänestä
  • Helpoin kai käsin pessä se pussi..ite suosin kertakäyttösiä(siistimpiä..ku tuntuu et vaik kui hyvin ois pessy sen pussin ni alkaa haista kummalle..)..makuasia et kumpia käyttää.. Muoviset tyllat voi pessä koneessa, mut en ite metallisia pesisi(voi tummua, jos sis. alumiinia tms.) ja arvokkaitahan ne on..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pesuohje kirjoitti:

hei! ostin tuossa pursottimen ja tyllan mutta pakkauksessa ei lukenut pesuohjeita..se pursotin on semmonen jotain kangasta,niin mitenkähän tuommonen mahdollisesti pestään..miten te muut pesette tuollaiset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu