Onko teillä muilla samantyyppistä "ongelmaa"
Rv 33 6
Itsellä on koko ajan mielessä seksi.
Siis koko ajan vain haluisin.
Suoraan sanottuna mielessä ei liiku muuta kuin oman miehen muna. :D
Mutta ongelmana on se,että mies ei anna.
Eikö se yleens mene toisinpäin. :D
Olen kuulemma mieheni mielestä todella kaunis ison mahan kanssa,mutta sitten ei seksi tunnu kiinnostavan.
Vihjailen "koko" ajan miehelle,etä mites olis,mut ei.
Jotenkin vain tuntuu,että ei löydy kiinnostusta ollenkaan tai sitten hän käy sen idiootin eksän luona aina,kun sanoo menevänsä pelaamaan sählyä tai menee asioille.
Muilla "ongelmia"
popop
5484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kyllä hommata jokin apuväline. Ilmeisesti miehesi ei halua juuri siksi kun olet sitä koko ajan haluamassa ja vihjailemassa. Hmmm... mitenhän päin teillä mahtaa mennä synnytyksen jälkeen?? :) Sitten tiedät tarkemmin käykö miehesi saamassa jossain muualla. Ja viestistäsi päätellen taidat olla aika mustaukkaista laatua ja sekin varmasti häiritsee miehesi haluja ja antaa sen käsityksen , että ei halua tai käy jossain muualla. Seksin haluaminen ei ole mikään pahe, mutta rajansa kaikella pitää kuitenkin olla ja ajatella toista osapuolta kanssa. Miehet monasti on jo raskauden alkaessa hieman hämillään ja voivat "pelätä" sitä isoa mahaa. Esim pelkona voi olla että satuttaa jotenkin. Ja sä luot kyllä aikamoisia paineita miehellesi. Pelkona voi myös olla toimimattomuus. Ajatteleppa näitä
Ollaan miehen kanssa aikaisemmin olleet hyvinkin aktiivisia, mulla meni halut jokunen kk sitten kokonaan mutta nyt tuli tuplana takaisin. (Nyt rv 38). Aluksi mies vonkasi ja minä kiukuttelin, nyt mies on jopa kertonut että ei uskalla kun pelkää tökkivänsä vauvaa. Kauniiksi jaksaa kehua, ja mahaa ihanaksi mutta se ei seksiä tarkoita. Kaikenlisäksi työkaverit ovat pelotelleet ukkoa että sen voi kyrvässä tuntea jos vauva liikahtaa.. Grrrh. En kehtaa vongatakaan, tuntuu aika hölmöltä kyllä kun tiedostan hyvin tämän vatsani ja on niin noloa kun mies kieltäytyy. Lisäksi olen tullut paljon herkemmäksi myös henkisesti joten tuo kieltäytyminen johtaa usein itkuisuuteen ja pahaan oloon. Suihkusta on jälleen tullut paras ystäväni xD ja näin vältytään epämukavista tilanteista.
Mieheni ei tiedä,että ajattelen sitä,että hän pettäisi minua.
Itse päätin juuri eilen,kun olin tuon kirjoittanut,että vonkaaminen loppuu. Jos sitten synnytyksen jälkeen taas kolahtaisi ja rupeisin saamaan. :D Siihen asti myös itsellä suihku on paras ystävä :D
Eiköhän me sitten synnytyksestä palauduttua aleta taas saamaan ;). Ikävää että olet joutunut murehtimaan miehesi pettävän, mutta veikkaisin kuitenkin että teillä samat "pelot" ja huolet miehen puolelta kun täällä. Varmasti hyvin yleistäkin tuollainen. Tiedä kuinka yleistä sitten olla näin himokas vielä viimeisillään, heheh.