siitä, kuinka VALEHTELIJAT on pistettävä vastuuseen puhuistaan. Siinä on musta porvarikin varpaisillaan:
http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Åke Blomqvistin ja Nordean rahariidan käsittely alkoi hovioikeudessa/1135245886322
"Oikeuskäsittely on merkittävä, sillä siinä punnitaan ensi kertaa pankin sijoitusneuvojen riittävyyttä ennen vakuutusmuotoisen rahastosijoituksen tekemistä."
Nyt varamaan ymmärrätkin, miksi otin asian esiin juuri tässä yhteydessä. Myös veronmaksajien kustantamien medioiden on vastattava puheistaan, "työvoimapulasta" ja sen sellaisesta. Jo nyt on näyttöä siitä, että kusettajat valehtelivat, myös meidän yhteisellä kanavalla, Ylessä, joka tänään on käytännössä kusettajien käsikassara, Oikeisto-YLE, sanan varsinaisessa merkityksessä.
Mutta tosiaan, jos YLIVELKAANNUIT, kusettajien "työvoimapula"-valehtelun seurauksena, niin järjestäytykää, tehkää poliisitutkimus "työvoimapula" olemassaolosta, koska sitä EI KOSKAAN OLE OLLUT, eikä tule olemaankaan
- 55-vuotiaista yli puolet on jo pois työelämästä
- 60-vuotiasta jo KOLME NELJÄSTÄ on pois työelämästä.
Jos siis otitte ylivelkaa, ettekä siitä suoriudu työttömyyden seurauksena, niin ei muuta kuin kusettajat vastuuseen ja poseeen valehtelustaan. Ne valehtelvat tänäänkin, niin että korvat heiluvat. Vankilakundien tasoista porukkaa, suomen hallituksessa.
Kokoomus-kusettajien oma kanava on sananvapauden suhteen, siis totuudenpuhujien suhteen jo varpaisillaan. Kuten huomaat pekkahyvärisiä - sieltä sananvapaudenrajoitustoimistoista - on nyt kakon piireissä liikkeellä, milloin täälä`?? :
http://portti.iltalehti.fi/checkin/tunnistus.shtml?http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/thread.jspa?threadID=615793
Teistä ylivelkaantuneista vielä puheen ollen: teillä on valta ja voima, te edustatte suomenkansaa, ja teillä on loppupeleissä enemmän paukkuja kun Blomqvistilla. Hänkin nousi kusettajiaan vastaan. Miksi ette siis te, onhan meillä mahdollisuus tehdä se joukkokanne.
T. se vanha tuttu, luotettava ja varma, ei k.....ja.
PS. olen tarvittaessa käytettävissä ja tukenanne.
Åke Blomqvist näyttää teil-
lle mallia
4237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
poseen, myin heidän kehoituksesta vuonna 2003. Kusettajia kaikki tyynni.
mivat. "Työvoimapula" olikin niille vain peitetarina, EU-halpisten sisäänuittamiseksi. -- Ne eivät tarvinneet enää kallista suomipoikaa, koska tarjolla oli halpoja virulaisia, polakkeja, filippoja jopa kineskejä, näitä "EU-kansalaisia", joista Helsingin tonttipanttauskokoomus suosi erityisesti pietarilaisia. --Hyödyntämällä halpatyövoimaa, ne itse tekivät tiliä: http://www.yle.fi/java/verokone/verohaku?field0=2006&id=1&haku=false -- samalla kun puhuivat "täystyöllisyydestä" paskaa, oli tilanne tosiasiassa tämä: "Kaikki yhteensä" ("oikeisto-ylen ennätyspitkällä nousukaudella") 539 000: http://www.mol.fi/mol/fi/99_pdf/fi/06_tyoministerio/08_tyollisyyskatsaukset/08_2006/TAMMI06.pdf -- Ne puhuivat suurista ikäluokista, ja heistä taisin jo tuossa edellä mainita, lähes kaikki jo kortistoissa, tai ainakin kuvioista poissa. - Siis ennätyksellistä valehtelemista, hallitusvastuullisilta.
Tämä osio katosi nettiversiosta, vaikka aamulla se siinä ilmiselväsiti oli. "Oikeuskäsittely on merkittävä, sillä siinä punnitaan ensi kertaa pankin sijoitusneuvojen riittävyyttä ennen vakuutusmuotoisen rahastosijoituksen tekemistä." KOKO jutun luonne nettiversiossa on muutettu populistiseksi, vanahan "huru-ukon" kamppailuksi (ledessä olevaa eivät voi onneksi muuttaa, viittaan alun lainaukseen): >>>>Millaisia omistuksia teillä oli pankkiiriliike Conventumin tai Evlin kautta, Nordean asianmies Marko Vainio tiedusteli. Blomqvist hermostui täysin tästä kysymyksestä. Mitä te tällaista kysytte? Tehän yritätte tehdä minusta rikollisen!, Blomqvist kiivastui. Vielä enemmän tanssinopettaja hiiltyi, kun siirryttiin käsittelemään hänen rahavarojaan ulkomailla. Nordean edustaja halusi tietää, onko Blomqvistilla ollut Luxemburgissa jotain varoja? Sehän oli teidän pankki. Se Nordean tili oli Luxemburgissa, josta en meinannut saada rahojani takaisin!, Blomqvist melkein huusi.
Kuinka häpäistä itsensä julkisuudessa täydellisestikö?