Tilasin äsken kotidopplerin (Angel Sounds).
Onko jollakulla kokemusta kyseisetä laitteesta? Onko ollut hyvä ostos?
Vaikka kaikki on aina tarkastuksissa ollut hyvin, niin silti sitä haluaa varmistua, että sydän sykkii vahvasti ja ois muutenkin kiva kuunnella, mitä tyyppi touhuaa siellä masussa. odottelen jo kovasti laitteen saapumista.
Kotidoppler
Sariella
12515
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
paras ostos ikinä :)!!! Laite on aivan vertaansa vailla: pienen sydänäänet kuuluivat jo viikolla 10 4 ja kerta kerralta pontevampina! Ihan turhaan pelotellaan, että jos äänet ei joskus kuulukkaan, niin säikähtää turhaan: lasi mehua tms muuta makiaa suuhun ja uusinta kuuntelu: jo alkaa jumpsutus kuulua :). Välillä joutuu ehkä tovin pidempään ääniä hakemaan, mutta äkkiä sen oppii missä se pikkuinen eniten tykkää "majailla"! Usein on huoli iskenyt ja kuuntelu dopplerilla on auttanut joka kerta! Meillä juurikin vastaava angel sounds-laite ja olemme n. pari kertaa viikko miehen kanssa kuunnelleet :). Nyt tuntuu jo ekat liikkeet eli ei niin usein tule kuunneltua, mutta kiva tietää, että sekin mahdollisuus on! Onnea hyvästä hankinnasta ja onnellista odotusta!
Oikein hyvä laite!!Monta kertaa on huolet häipyneet kun on taas kuullut että kaikki on hyvin.
ollut noin 4 kuukauden ajan ja mainio kapistus. suosittelen!
Täältäkin semmoinen ihana keksintö löytyy.. Oli pakko tilata kun rv9 6 ei kuulunut neuvolassa sydänäänet. rv11 löysin pitkän etsiskelyn jälkeen ne äänet ja on poistanut monet turhat huolet alkuajoilta tähän päivään:D nyt rv24 6. Mukavaa odotusta sinnepäin!!:)
ja noin viikolla 11 löysin ne sydän äänet ja nyt on menos 23 4
Kiitos vastauksista. Tulipa kiva olo, kun noin hyviä kokemuksia siitä. Odottelen jo kovin. Hyvää odotusta kaikille!
Toivottavasti et tilannut kalleimmasta paikasta, sillä uusia saa 45 eurolla. Huutonetistäkin.
netti-tilaus.fi vai mikä se on. Postikuluineen halvempi kuin tuo huutiksen oma.
osoitteesta nettitilaus.fi ja siellä maksoin ton 45euroa postikulujen kanssa.
Nettitilaus.fi myy kiinalaista krääsää. Nuo kaikki myytävät tuotteet näyttävät niin halvoilta että... Farkut ovat aivan pientä kokoa ja todennäköisesti ei kestä montaakaan pesua ja kutistuu -tämä oma mielipiteeni. Teiniritsafarkkuja :)
Laitteiden toimivuudesta ei ole myöskään takeita ainakin mitä muihin netin kommentteihin on luottamista! Pysyn siis kaukana tuosta...
Minulla näkyi sydämenlyönnit ultrassa gynen vastaanotolla viikolla 7. Ekalla käynnillä neuvolassa ei kuunneltu dopplerilla kun oli viikkoja alle 12. Sen jälkeen on kuulunut ja näkynyt ultrassa aina hyvin. Itse ajattelin että jos jokin alkuraskauden aikana menee pieleen niin se on sitten tarkoitus. Mitään ei ole tehtävissä jos vaikka viikolla 20 äänet ei enää kuulukkaan, pieni sydän on silloin lakannut toimimasta.
Joskus viikon 30 jälkeen mies on alkanut kuunnella vatsanpeitteiden läpi sydänääniä. Jos sikiö on selkä sopivasti ulospäin ne kuuluu hyvin. Nyt viikolla 38 jumpsutus on kuulemma jo melko kovaa. Itse en pääse osalliseksi tästä mutta se onkin isän ja tulevan lapsen oma juttu.
Hyvin on pärjätty ilman kotidoppleria, aina ei ole hyvä seurailla liikaakaan kun on muutakin elämää kuin se raskaana oleminen.
Tosin vauva liikkuu niin ahkerasti, ettei sitä ole juuri tarvinnut käyttää ;) Mutta on mukava tietää, että aina on mahdollisuus kuunnella vauvan sykettä, jos tarvetta tulee.