vttu

ei voi hymyillä ja olla ystävällinen, kaverillinen naisille ilman että toinen rupee kuvitteleen että se on lähestymisyritys. Sitte ollaan niin jäätävää ja epäsosiaalisia yhtäkkiä kun selviää että on ihan muita naisjuttuja. vtuttaa. naisista vaan ei voi tehdä kavereita . eivät osaa
3432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

yleistää.

Äänestä

..Monilla palstoilla juuri passiivisuudesta. Jäätävä suhtautuminen torjuntaan voi johtua tunteesta, että on menettänyt kasvonsa. Joutuuhan työpaikalla toista kohtaamaan kiinnostumisen ilmaisunsa jälkeenkin. Ehkä se on vain yksi tapa yrittää jäähdyttää omat tunteensa ja peittää haavoittumisensa. Kevät vain tekee monelle tepposet. Romanttista kiinnostusta haluaa joskus nähdä sellaisessakin tapauksessa, missä sitä ei ole. Me ihmiset olemme niin rakkausvajeisia...

Äänestä

kiukuttelee siellä jos suhun nyt naiset tykästyy. Minkä takia se niin tärkeetä on niistä ystäviä saadakaan? Kai sitä ystäviä voi muualtakin etsiä kuin työpaikalta. Jatkat vaan sitä ystävällisyyttäsi niin kyllä ne siitä toipuu. Jotkut vaan on niin ihkui et niihin ihastuu kaikki :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


edes työpaikalla kirjoitti:

ei voi hymyillä ja olla ystävällinen, kaverillinen naisille ilman että toinen rupee kuvitteleen että se on lähestymisyritys. Sitte ollaan niin jäätävää ja epäsosiaalisia yhtäkkiä kun selviää että on ihan muita naisjuttuja. vtuttaa. naisista vaan ei voi tehdä kavereita . eivät osaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu