tukholman tivoli

onkos kukaan käynyt tukholman tivolissa oli joku gröna??.. kuinka pitkä matka satamasta on sinne ja millä kannattaisi mennä?? Olemme menossa marielalla...niin ja kuis paljo kannattaisi 4 hengen perhe varata rahaa mukaan??
9957
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

tivoli Gröna Lund Djurgårdenin saarella, sinne pääsee helposti myös kävellen / metrolla (Tunnelbana). Tukholmassa on hyvä metroverkosto.

Äänestä
  • mutta bussilla pääsee ja Slussenilta menee laivat sinne. niillä pääsee kätevimmin.

    Äänestä

Viikkarilta kävellen Slussenille, vanhan kaupungin kulman laiturista lautalla suoraan Grönä Lundin viereen. Printtaa viikkarin sivuilta sisäänpääsyn alennuslippu. kts. aiempia juttuja en jaksa kaivaa samoja linkkejä taas.

Äänestä

Sulla näköjään netti, eli mitä vittua sä kyselet turhia/typeriä. Käytä uusavuton Googlea, jumalauta 40v sitten lennetty jo kuuhun urpo. Parempi ehkä että pysyt kotona, et osaa kuitenkaan kruunuja vaihtaa, (ai mikä on kruunu vai, onks se joku päähine).

Äänestä
  • K Ä Y T Ö S T A P O J A !!!

    Äänestä

  • mukava kommentti st nazaire...... ei todellakaan aikuisen ihmisen käytöstä... meeppäs uusimaan reseptis...on näköjään mielialalääkkeet/rauhoittavat loppunu... noin sairaille on varmaankin ihan oma keskustelupalsta...toivottavasti saat elämäs kuntoon, niin ei tarvi täälä muita morkata..käytöksesi kertoo vain huonosta itsetunnosta.. tsemppiä.

    Äänestä

  • Eikö juuri keskustelupalstat ole sitä varten että jos joku kysymys/miete ponnahtaa tuonne korvienväliin ja ei sitten itse aina tiedä mistä hankkia tietoa/vastauksia, niin keskustellaan ja kysytään lähimmäiseltä? ! Ei aina ole itsestään selvää miten googletat jotta saisit tietoa. Mikään kysymykset eivät ole turhia ja parempi kysyä kuin olettaa...

    Äänestä

Tuokin on sillä samalla sivulla mistä sen matkan varaa. Tarvitaan vain hieman ylyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viking mariella kirjoitti:

onkos kukaan käynyt tukholman tivolissa oli joku gröna??.. kuinka pitkä matka satamasta on sinne ja millä kannattaisi mennä?? Olemme menossa marielalla...niin ja kuis paljo kannattaisi 4 hengen perhe varata rahaa mukaan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu