ALAS TULEVAT

OP -pankiryhmän analyysin mukaan asunnot tulevat halpenemaan huomattavasti. Lasku ei tapahdu kertarysähdyksellä, hinnat laskevat piiiiiiiiitkään. Myös vuokrat tulevat tippumaan huomattavsti, tietysti. Näin.
4237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oven lukosta kuului rohinaa, vuokraisäntähän se sieltä omilla avaimillaan tuli luoksesi.

Äänestä
  • Tuli heittämään sinua velkasesta läävästä kuutamolle, luuseri.

    Äänestä

taivaankansi maahan. >> Myös vuokrat tulevat tippumaan huomattavsti, tietysti. >> Karvas totuus kuitenkin on vieläkin karvaampi. Vuokrat eivät ainoastaan nouse, vaan ne nousevat kohisten. Valitettavasti vuokrataso määräytyy pääosin as.oy:n hoitovastikkeiden ja osin myös rahoitusvastikkeiden nousun suhteessa. On paljon taloyhtiöitä joissa hoitovastike on lyhyessä ajassa tuplaantunut ja monessa on edessä isoja remontteja jotka nostavat rahoitusvastiketta. Nyt kun asumisen taso paranee (rahoitusvastike), siirtyy siitäkin osa vuokriin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HINNAT kirjoitti:

OP -pankiryhmän analyysin mukaan asunnot tulevat halpenemaan huomattavasti. Lasku ei tapahdu kertarysähdyksellä, hinnat laskevat piiiiiiiiitkään. Myös vuokrat tulevat tippumaan huomattavsti, tietysti. Näin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu