muistakaa että pian on EU vaalit ja äänestäkää perus suomalaisia että saadaan joskus noi muslimit pois kaupungista vai pitääko muuttaa itse pois.
Vastaukset 9
Kyllä se kuule taitaa olla niin, että helpointa olisi itse sieltä muuttaa pois. Ei niistä musuista millään eroon pääse, mutta perussuomalaisia kyllä varmaan kandeis äänestää kuitenkin, jos ne tähän mamuasiaan sais jotain järkeä
- lähtö
kyl täältä ite pitää lähtee eihän täälä oo edes vapaita asuntojakaa enää ja sitä mukaa ku vapautuu nii annetaan pakolaisille.
- yks akka .
Saa syyttää siitä vaan itseään tämä paikkakunta lakkaa olemasta . Se nähtiin jo ydinvoimala vastustus aikana täältä halutaan kaikki pois .
- mamuja
niin kielipolitiikka kukoistaa entistä enenmmän..... Minä kyllä äänestän persuja!!
- ????
mamuja kirjoitti:
niin kielipolitiikka kukoistaa entistä enenmmän..... Minä kyllä äänestän persuja!!
kokoomuspoliitikko on, jonka mainoksesta Katainen oli vetäny herneet? Joku maahanmuuttokriittinen, mutta kymppiuutisissa ei sanottu nimeä. Äänestän sitä, jos ei muuten oo aivan tahvo.
- astrid
???? kirjoitti:
kokoomuspoliitikko on, jonka mainoksesta Katainen oli vetäny herneet? Joku maahanmuuttokriittinen, mutta kymppiuutisissa ei sanottu nimeä. Äänestän sitä, jos ei muuten oo aivan tahvo.
vaikka otettaisi koko kaupunki täyteen pakolaisia kun täällä ei voi asua kuin joutilaat..ei ole nääs töitä,,kiitos siitä..en sano kenelle
- Vanhuksia kaikki
astrid kirjoitti:
vaikka otettaisi koko kaupunki täyteen pakolaisia kun täällä ei voi asua kuin joutilaat..ei ole nääs töitä,,kiitos siitä..en sano kenelle
Kristiinassa asuu enimmistönä asukkaita joiden keskiverto ikä on 70 v. Ainakaan täällä sivukylällä ei näy alle 60 vuotiaita.
Joten eiväthän he osaa mitään uutta ottaa vastaan.
Tänne kaivataan työpaikkoja ja nuoria perheitä. Miten se voi olla niin vaikeaa näille päättäjille. Eivätkö he uskalla nousta vanhuksia vastaan. - astrid
Vanhuksia kaikki kirjoitti:
Kristiinassa asuu enimmistönä asukkaita joiden keskiverto ikä on 70 v. Ainakaan täällä sivukylällä ei näy alle 60 vuotiaita.
Joten eiväthän he osaa mitään uutta ottaa vastaan.
Tänne kaivataan työpaikkoja ja nuoria perheitä. Miten se voi olla niin vaikeaa näille päättäjille. Eivätkö he uskalla nousta vanhuksia vastaan.ketään.mulla ei mitään vastaan ulkomaalaisia tai suomenkielisiä perheitä.pitäisi tukea sitä että työpaikkoja tulisi mutta todellisuudessa haluavat tämänpaikan pitää pakolaisten läpikulku paikkana kun ei töitä ja ruotsalaisvanhusten paikkana,sillä suomalaisia tai heidän yrityksiä ei tänne haluta.hullua..
- kakkaaaaaa
astrid kirjoitti:
ketään.mulla ei mitään vastaan ulkomaalaisia tai suomenkielisiä perheitä.pitäisi tukea sitä että työpaikkoja tulisi mutta todellisuudessa haluavat tämänpaikan pitää pakolaisten läpikulku paikkana kun ei töitä ja ruotsalaisvanhusten paikkana,sillä suomalaisia tai heidän yrityksiä ei tänne haluta.hullua..
samaa mieltä tää läävä kusee täysin. ja varkaita joka paikas aina enemmä mu niitä pakolaasia tuoraha yks ilta kattelin ku pakolaaset pölli fillareita ajo yhellä ja toinen fillari olkapään päällä. pois kaikki tuollaiset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48910Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15788Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl496766- 45682
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30576- 32553
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE171522Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470