Vihdoin uutta musiikkia!

Jees!

On tätä odotettu. Uusi biisi kuulostaa Kolmannelta Naiselta, ja hyvä niin..

4

1635

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raatona maantiellä

      Jätkät laittoivat pillit pussiin lopullisesti,mutta toisin kävi.Ei perunateatterit ja muut viritykset tuottaneet makkaraa leivän päälle,joten otettiin "sampo" käyttöön.Jos tekevät levyn,niin toivottavasti ei ole "Onnen oikotiellä" tyylistä matskua.Vaikka miehet vanhenee,niin ei kai sen musiikin pidä humpaksi mennä.

      • kansa tietää

        eihän se Perunateatteri keikkaillut kuin 11 vuotta. Kyllä siinä ajassa luulisi jo Hanhiniemenkin leivän päältä metvurstin loppuvan. Kolmas nainen on ilman muuta puhdasta rahastusta. Ja paska bändi.


    • KHE

      Sain juuri etuoikeuden kuunnella pian ilmestyvän uuden levyn läpi ja ei voi kuin sanoa että erittäin onnistunut kokonaisuus. Jos levyä ajattelee lp-formaatissa niin A-puoli on oikein hyvä, tuttua kolmatta naista kaiken kaikkiaan. B-puoli onkin sitten vaatimattomasti mielestäni parasta mitä bändi on ikinä saanut aikaan. Ja kaikki jotka bändin tuotantoon ovat perehtyneet tietävät mitä tämä tarkoittaa. Soitosta paistaa läpi sellainen itseluottamus ja rentous että se ei jää toiseksi yhdellekään suomeksi laulavalle orkesterille.

      Kuuntelimme levyn ps3 & tv:n kautta ja nyt pitää odottaa että pääsee kuuntelemaan levyn kunnon laitteilla ja laadukkailla kuulokkeilla jotta kuulee koko tuotannon. Noillakin vehkeillä kuunneltuna levy kuullosti aivan tajuttoman hyvältä.

      Odottavan aika on yleensä pitkä mutta uuden levyn suhteen näin ei ole asia. Lojaalisuudesta yhtyeessä soittavaa ystävääni kohtaan en kerro kappaleitten nimiä enkä levyn tarkkaa julkaisuajankohtaa. Sanotaan kuitenkin niin että suurtakaan ruudinkeksijää ei tarvita sen ymmärtämiseen että jos keikat alkavat pian niin...

    • hyvää ja kaunista

      uuden levyn biiseistä on maistiaiset kolmannen naisen kotisivuilla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6284
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3130
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      936
    8. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      929
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe