miten elinkeino strategia on toteutumassa. Siinähän pitäisi valtateiden risteysaluetta kehittää kovaa vauhtia ja satsata maanalaisen fysiikan tutkimuslaitoksen saamiseen pyhäjärvelle. Olisiko väliraportin paikka ja sitä kautta uuden tarkastelun ja uusien toimenpiteiden mietiskelyn paikka? Homma junnaa nyt paikallaan. Valtuutetut, kysyn teiltä mikä on kyseisten hankkeiden tilanne ja mitkä ovat sekä lyhyen että pitkän ajan tavoitteet? Mitä on tulossa ja mitä kaavaillaan?
Elinkeinostrategia, valtuutetut
Toteuma?
14774
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
onneksi näin.
Vuosi tai kaksi,valituksien käsittely vie aikaa,ennen kun kaikki on valittanut projekteista mitä on meneillään, ootetaan ootetaan..
Se rakennetaan ranskaan. Eli nyt meni sekin ja voimala myös. HYVÄ ME!!!
Viinit ja tarjoilu,yleensä syrjäkylät jää taka-alalle
äläpäs höpötä. Päätös tehdään ensi vuoden kesäkuussa.
Päätös on jo tehty.Käys lukeen ranskalaisia lehtiä. Virallinen ilmoitus vuoden kuluttua jos uutta ei ilmene.
Ensi talvena on lunta..
K.etustaja Antti rantakangas pitää etuskunnassa seminaarin siitä, että avaruuven hiukkastutkimuslaitos tulleepi pyhäsalamelle, kaivoksen uumeniin. Etelliselle kirjottajalle tietoksi- mitäs sinä täällä höpiset.
Ja ne tutkijat ite valehtellee etteivät suomeen tule.Kansanedustaja jos puhhuu niin se on aina totta.
tuo sun tieto paikkaansa, niin pukkaappa linkki. Olis hyvä tietää, että ei turhaan täällä polteta rahaa, jos päätös on jo tehty.
olisi tosiaan tarpeen saada tuo linkki, missä epäillään laitoksen sijoittumista Suomeen
ole olemassakaan. Tänään aihetta käydään läpi eduskunnassa ja päätös tehdään kesällä 2010. Toivottavasti päättäjät antavat vahvan tukensa hankkeelle. Mitään satsauksia ei ole kyllä kunnallispoliitikoiden puolelta tehty.
kun asiaa kirjoitat, niin seriffi ei anna mennä läpi"olet jo lähettänyt samanlaisen"- enkä varmasti ollut lähettänyt. Kuka paskiainen tätä valvoo. Sama kun lopettavat koko 24:n, niin ei tyule harmaita Teille!!
En voi antaa linkkiä kun mulla ei ole, mutta lukaseppas vaikka Les Echos, Le figaro... Mutta mitäpä nuista pienen syrjäisen maan touhuista kun meillä suomessa eduskunta on kerta päättänyt rakentaa oman keskuksensa, mitähän ne alkaa tutkimaan? Tottahan sen täytyy olla kun oikein suomalainen kansanedustuslaitos niin päättää.