Kuinkas se suu nyt pannaan???
Matti olikin fiksu ja vastasi kerrankin takas ja teki Mervin töppäilyistä rikosilmoituksen.
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut.shtml/876727?nykanen_matti
7 päivää -lehden nettisivujen mukaan Matti kävi tiistaina 12. toukokuuta Jyväskylän poliisiasemalla.
Aion tehdä rikosilmoituksen Mervistä, koska hän on mustannut maineeni perättömillä pahoinpitelyväitteillä. Aion rutistaa vastuuseen myös perättömistä väitteistä kirjoittaneet iltapäivälehdet, Matti kertoo 7 päivää -lehdelle.
Matti kertoo 7 päivää -lehdelle, ettei ole pahoinpidellyt vaimoaan. Matin mukaan humalainen Mervi loukkasi itsensä, kun hän kaatui. Pariskunnan raju riitely nousi otsikoihin viime viikolla, jolloin Mervi jätti myös avioeropaperit käräjäoikeuteen.
Tästähän tuleekin oikea tahtojen taistelu, mutta luotan kyllä Mattiin tällä kertaa.
Se on selvä, että riita on ollut kova koska Matti on pettänyt ja vielä nöyryyttänyt Merviä julkisesti suhteellaan. ONhan siinä aihetta kerrakseen ryyppäykseen ja sekoiluun, mutta uskon, että Mervi on itse kännissä kaatunut ja siksi ei uskalla itse mennä tekemään mitään rikosilmoitustakaan vaan viittaa kintaalla. Tietää kyllä kuinka asiat ovat.
.. ja kaikkihan sen tietää, että ovat jo niin kasvaneet ja tottuneet toisiinsa, että eivät varmaan ihan helposti pääse eroon.
Tunnistan tilanteen, kun toisesta kuitenkin tykkää kamalasti, mutta kun homma ei vain toimi.. ei ole helppoa..
Matti tekikin nyt Mervistä rikosilmoituksen!!
No niin..
14946
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Matin elämän
Noinhan alkoholisti toimii: kiistää kaiken vaikka jäisi rysän päältä kiinni. Vaimonhakkaaja kiistää aina koskeneensakaan vaimoon. "Vaimo törmäsi kaapiin, putosi rapuista, löi itse päätään seinään..." Näitä tarinoita riittää! Matilla on tietysti iso huoli siitä, mistä ruoka- ja JUOMArahat, jos varakas vaimo todella tekee lopullisen pesäeron. MERVI, tsemppiä ja päättäväisyyttä! Olet jo liian kauan kestänyt keskenkasvuista kakaraa, joka ei kai koskaan kasva aikuiseksi.
Alkoholistin ystävät vähenevät koko ajan, viimeistään silloin kun maksajaa ei enää näy, on viimeinenkin "ystävä" ottanut hatkat. Pelastukoon ken voi! Mervillä on paljon paremmat mahdollisuudet hyvään elämään, kun pitää kiinni hyvästä päätöksestä jättää Matti lopulisesti! Nimenvaihto on hyvä merkki!
Alhanen teko Matilta. Mennä poliisille ruikuttamaan kuin pikku kakara. Älä nyt väkisin vedä Merviä mukanas loputtomaan syöksyys.
mitä tulee kahden viinaanmenevän ihmisen liitosta?Ei niin yhtikäs mitään. Jos mieheni olisi tehnyt minulle noita kupruja,joita Nykänen on vaimolleen tehnyt,olisi lentänyt ulos silmä mustana kuin hmm.se leppäkeihäs! Matti ja Matin puolustelija voisivat välillä vilkaista peiliin!
Matti on vaan opettanut merville kaapin paikan,nyrkin ja hellan välissä.Niinkuin kuuluukin.
mutta nyt näyttää haavat merkan naamas sellaisilta että on johonkin kulmaan törm ännyt rouva ilmeisesti kaatunu,mutta turha nuota haavoja on näyttää ja luulla että ihmiset luulevat niitä nyrkistä tulleiksi,mutta tulista on parilla niin rakkaus kun riitakin.Mutta merkkahan ei sitte vissiin ryyppää.
ryyppää itsekin.Lehtijuttujen mukaan ollut jopa 4:n promillen humalassa Diabeteksensä kanssa. Ihme et on ylipäätään vielä hengissä koko nainen.
"Aion tehdä rikosilmoituksen Mervistä, koska hän on mustannut maineeni perättömillä pahoinpitelyväitteillä." Mervi on siis nyt mustannut Matin jo aikoja sitten ja kymmeniä kertoa itse mustaaman maineen, niinkö? Vieläkö se maine voi mustasta mustemmaksi mennä? Toki, onhan se sinänsä väärin valehdella toisesta, ja on ihan oikein panna valheellisten juttujen levittäjä vastuuseen teostaan, mutta eipä se ryvettynyt maine siitä enää paljoa voi lisää ryvettyä. Mutta, Matti, musta on musta, that's it, siinä ei ole olemassa vaaleampia sävyjä - tai sitten se menee harmaan puolelle.
Taitaa Matin värioppi olla samaa luokkaa kuin matematiikka - Puolet ja puolet on Matille "fifty-sixty"...
Matti paralla vaan on ollut niin pirun huono tuuri. Naiset kaatuilevat ruusupuskiin ja kolhivat itseään huonekaluihin. Muistaakseni ei Mervi ole edes ensimmäinen näistä hänen kömpelöistä vakkareistaan. Ryyppykaveritkin hyppäävät puukkoon roikkumaan. Kaikenlisäksi lehdistö käyttää Mattia törkeästi hyväkseen ja kirjoittaa suhteista ja kihlauksista, vaikkei Matti raasu ole koskaan naisia nähnytkään. Paitsi tietenkin jutuntekovaiheessa, jossa Matti on ilmeisesti istunut huumattuna, ymmärtämättä mitä tapahtuu. Strippaamaankin pakottivat jossain vaiheessa, eikä Matti kilttinä miehenä osannut sanoa ei. Toivokaamme, että Matin kärsimysnäytelmä päättyy ja hän löytää onnen uuden rakkautensa ja anoppinsa kynsissä. 50. kerta toden sanoo, tai jotain siihyen suuntaan... Kait?
Laulava mäkikotka saa siltä akatla muhkeet viinarahat. oikeen
Matti OLI aikonaan maailman paras mäkimies, nykyään mäkimiehet ovatkin MIEHIÄ.;D
vaikka sen voissa paistais. Taidaksos sen paremmin sanoa sano Mikkonen. Maailma se kun silkkiä vaan palan tahdon siitä vaan tahdon kerrallan.