Paatero jäännyt jo kahdesta vakavasta valehtelusta kiinni. 1. Kauhajoki 2. Mikkelin kriisikokous viime syksynä. Tämä on vielä ymärrettävissä, koska tilanne erittäin vakava ja vaarallinen. Tapauksen julkitulo olisi viennyt lopunkin uskottavuuden poliisihallinnolta.
Poliisiylijohtajan valehteluille
ei lopua näköpiirissä
1
626
Vastaukset
- ongelmallisin kihlakunta
on todellisuudessa Mikkelissä. Katkeransävyisia ovat kirjoitukset: "Mikkelin kihlakunnasta on lähtenyt ja poispotkittu useita työsuhteessa olevia poliiseja viimeisen kolmen vuoden ajalta, monet nöyryytettynä ja henkisesti raiskattuna. Käytän sanaa vakava työpaikkakiusaaminen. Näistä harvemmin keskustellaan poliisihallinnon ulkopuolella, vaikka tilanne olisi kuinka akuuttinen. Poliisihallinnon palveluksessa on liian vähän psykiatreja jotka ovat erikoistuneet poliisien hoitoon."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1058257- 1125774
- 565246
- 2895206
- 783861
- 583041
- 662757
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222558Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292532- 452501