Runkopatjan kierrätys

Tietääkö kukaan ottaako TAMPEREELLA mikään kierrätyskeskus vastaan käytettyjä(hyväkuntoisia) runkopatjoja??
2659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

... oikeesti on HYVÄKUNTOINEN runkopatja niin tuskin sitä oot kierrätykseen antamassa. Muutaman vuoden vanhalla perusrunkopatjalla ei kukaan tee mitään - ei kukaan huoli tai tuu hakeen.

Äänestä
  • Itse laitoin samanlaisen patjan roskakatoksen seinää vasten ja painelin sen varovasti kasaan Capricen puskurilla.. Näitä paloja sitten vielä hieman viimeistelin fiskarssin handyllä ja jousikehikon pilkoin leathermanin pihdeillä. Koko komeuden tumppasin ko. käsittelyn jälkeen ihan normaaliin kerrostalon jäteastiaan. Tiedä sitten että teinkö oikein, mutta eipä kukaan tullut asiasta valittamaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-tipi kirjoitti:

Tietääkö kukaan ottaako TAMPEREELLA mikään kierrätyskeskus vastaan käytettyjä(hyväkuntoisia) runkopatjoja??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu