Jos käyttää villaisia vaippahousuja, niin kastuuko läpi? Entä kumpi on parempi nimenomaan villahousujen kanssa, pikkuhousut vai body? Ja mihin väliin se body puetaan niin ettei kastu? Ja mitä kaikkea muuta sellaista on, mitä en edes tiedä?
Kestoilusta kysyn
3
516
Vastaukset
- ----
Sisävaipan päälle laitan villahousut, mitään välihousuja (pikkuhousuja) ei siis tarvitse. Vaippa sinällään käy pikkuhousuista. Lisäksi paita tai body. Jos on body, laitan sen vasta villahousujen päälle, sillä alla se kastuisi. Kosteussulullisten kestovaippojen (pul-kuoret, all in one-vaipat) päälle voi bodyn laittaa suoraan. Hyvässä imussa olevat villahousut imevät aika paljon, ennen kuin kastuvat läpi. Mikä tahansa villahousu kastuu läpi jossain vaiheessa, eli vaippa pitää muistaa vaihtaa kyllin usein, ettei villahousut falskaa. Tarkoitushan on, että vaippa imee kosteuden ja villahousut vain varmistavat sen, että kosteuden eteneminen pysähtyy. Kestovaippainfon keskustelufoorumilta löydät paljon lisää aiheesta, kannattaa käydä tutustumassa.
- Nimetön
elikkäs meillä ei ainakaan ole tullut villojen läpi koska poika ilmoittaa kun vaippa on täynnä.oppi parissa päivässä ilmoittamaan kun en itse tajunnut vaihtaa tarpeeksi usein...vastasyntyneenä käytin bodya villahousujen alla koska pelkäsin ihon ärtyvän villasta, mutta tossa kaksikuisena aloin pitää bodia housujen päällä.kannattaa kokeilla kumpi on pikkuisen mielestä mukavampi, jos vaatteiden kastuminen ei itseään häiritse...
- ----
Miten se märkä puuvilla olisi mukavampi ja ihoystävällisempi pienen vauvan ihoa vasten kuin märkänäkin kuivantuntuinen villa? Pehmeitä ihania merinovillahousuja ei asiasta tietämätön edes tunnista villaksi ja ne tuntuvat ihanan pehmeiltä ihoa vasten. Eivät hiosta kuumalla ja lämmittävät kylmällä. Vastasyntyneelle suosittelen nimenomaan pehmeää laadukasta (mieluiten tietysti mulesing-vapaata) merinovillahousua sisävaipan tai harson päällä käytettäväksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke602996- 1362164
- 921808
- 1641415
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731351- 651346
- 791272
- 691132
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771090Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331017