www.poko.fi/jukebox/play/1104/loisto
Yö:n uusi sinkku
6
1100
Vastaukset
- Tassut
Tuli tossa äsken Suomipopparilta. Selkeä kappale, mutta vaikka tuota vanhaa Yötä tulikin kuunneltua nin nyt viimeistään on Olli ja kumppanit jättäneet lopulliset hyvästit Rock-musiikille - itseasissa Popillekin!! Puhdasta humppaa. Ihan hyvää sellasta, mutta humppaa. Omalta osaltani jää nyt sitten jatkossa unhon yöhön.
- Janika Salosta
Hienoa Yötä. Olispa syksyn levyllä yhtä hyvää! Ainaski radiossa soi koko ajan ja hyvä niin!
- Olzi
Voi ristus mikä virsi Yön uusi biisi. Yölle voi toivottaa hyvää yötä! Ja toivottavasti ikiuneen!
- Johan nyt on
Olzi kirjoitti:
Voi ristus mikä virsi Yön uusi biisi. Yölle voi toivottaa hyvää yötä! Ja toivottavasti ikiuneen!
On kyl aivan kauheeta kuraa tuo uus yö! Ei todellakaan rockista saatikka popista tietoakaan! Täyttä huttua!!
- rokkarista virsiin
Johan nyt on kirjoitti:
On kyl aivan kauheeta kuraa tuo uus yö! Ei todellakaan rockista saatikka popista tietoakaan! Täyttä huttua!!
Nykyinen meno ja meiniki on Yön menoa. Siihen ei riitä muutaman sadan musiikista mitään tietämättömän fanittajan hehkutukset äijien ihanuudesta, uutta albumia on myytävä rutkasti yli 20.000 että saa pidettyä ostomarkkinat ja kieruekkin taitaa olla hyvästi jätöt, jos Lindholm alkaa haaveilla jo julkisesti soolo urasta. Hyvä niin. Muutamalla keikalla olen käynyt ja musiikillisesti ei Yö anna enää mitään, enempi pelleilyä lavalla. Ei voi mitään, kaikella aikansa.
- on keksinyt
virren veisuun uppoavan kansaan ja sitten vedetään paatoksella jokainen biisi samalla sabluunalla. Kanava vaihtuu radiossa heti kun tää laulaja alkaa veisata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä
kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.1165103HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen2134681Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu653880Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty833240- 471785
Anteeksi mies
Mun vaan pakko sanoa että en pääse ajatuksesta koskettaa sinua🙈tää on niin noloo. Olet vaan niin namu. En voi edes kert291644- 141358
Mulle tuli tunne
Että sun tunteet mua kohtaan alkaa hellittämään, olenko oikeassa ja alatko päästä eteenpäin?221282- 161238
- 421155