Kierteelle käännetty ihminen..Aforismi

Kierteelle käännetty ihminen Joustava ihminen. Työelämän joustot tarkoittavat, että työntekijä joustaa. Tilanne kuin tilanne, aina ja ikuisesti. R.S 11.05.2009
2206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kierteelle kääntynyt ihminen, se on mielestäni hieno vertauskuva. Hyvää kesää sinullekin, Kobo! Tv. Kerppuli

Äänestä
  • Moi Kerppu. Joskus se minunkin pitää onnistua, tehdä täsmä sana pommitus.. Kiitos.. Hyvää kesää. Ter kobo

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koboltti1 kirjoitti:

Kierteelle käännetty ihminen Joustava ihminen. Työelämän joustot tarkoittavat, että työntekijä joustaa. Tilanne kuin tilanne, aina ja ikuisesti. R.S 11.05.2009

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu