ei ainakaan ole, koska olen nyt lähettänyt hänelle viestejä, jos hän vain sattuu niitä käydä lukemassa jossain välissä.
Minulle nämä...
(m)
11721
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ruokarasti ja kahvipaussillakin.
Oletko varma että se sun henkilö edes käy siellä minne olet viestejä laittanut? Mut ainakin tavoittaa varmasti vain puhelimesta ja yhdestä spostiosoitteesta.
ainakin kerran käynyt.
minulle sitten kun en mitään viestejä ole saanut. Katsoin just kaikki viestimet mitä keksin. Jos se on vielä jotain muuta, niin sitten voi olla että jää viestit saamatta, kun ei nyt pälkähdä mieleen mitä muuta se vois olla. Hassua toisaalta että edes ajattelen tämän voivan olla mulle. Se ihminen keneksi sua ajattelen on käyttäytynyt oikeastaan aika kylmästi ja jopa ilkeästi mua kohtaan. Silti joku toive mussa vielä näköjään on, että hän kuitenkin jotenkin ottaisi yhteyttä. Itse en ota häneen yhteyttä, just sen hänen käytöksensä takia, vaikka ehkä haluaisinkin. Kun ajattelen ottavani yhteyttä niin tulee heti mieleen se hänen käytöksensä ja tajuan miten mahdotonta mun ois enää lähestyä häntä.
voisin ajatella periaatteessa ihan samalla tavalla ja olla loukkaantunut hänelle jo siitäkin, että pitää minua ilmeisesti vähintään ilkeänä, mutta en kuitenkaan ajattele tuolla tavalla, vaan haluaisin, että asiat edes jollain keinolla selviäisi, koska tämä asia oikeasti painaa minua ja tuntuu etten pysty jatkamaan elämääni edes yksin, ennenkuin tämä on selvitetty. Toivon silti edelleen, ettei tarvisi yksin jatkaa.
verran että koska sä olet viimeksi ollut yhteydessä häneen? Tää jotenkin vaivaa mua, kun en keksi millä tavoin hän olis voinut mulle viestejä laittaa. Haluaisin saada itseni karsittua pois tästä, jos se en olekaan minä.
Paljon on sotkua, mutta sä vaan kirjottelet anonyymejä viestejä sinne tänne ... niinkö luulet asioiden selviävän?? Pahasti oot sotkenut asiasi jos toisella on aihetta pitää sua ilkeänä etkä sä tee mitään..!! Melkonen surkimus näytät olevan!!
sinä, koska nyt sain jonkinlaisen vastauksen ja mun on vaan nyt tehtävä se yksi asia mihin tuli mahdollisuus, luultavasti väärinkäsitys, mutta sittenhän se selviää.
pellehermanni osannut lukea, että olen viestiä lähettänyt? Etkä todellakaan tiedä mitä täällä on minun kirjoituksia, paitsi ehkä tässä ketjussa. Ja tuosta ylemmästä voit lukea lisää.
miksi noin hermostut .. ?? täällähän sä meuhkaat anonyymien viestiesi kanssa niin että hippulat vinkuu :) ja jokkainen saa katoppas sen kommenttinsa ja mielipitteensä laittaa :) ihan luvan kanssa :)
sulle vaan kommentin, ihan luvan kanssa:) Eikä täällä paljon muita ole näkynytkään, kuin anoyymejä, että voit sitten meuhkata jokaiselle aiheesta, mutta se ei varmaan muuta sitä tosiasiaa, että harva tänne nimillä kirjoittaa. Nyt mää meen saunaa.