TT:tä ostamassa, kokemuksia?

Hei Olen harkitsemassa vuosimallin 2007 TT:n ostoa. Edellisen sukupolven TT:ssä oli lasinnostinten ja mittareiden kanssa ongelmia, onkohan ne jo historiaa tämän mallin kohdalla? Jos jollakin on kokemuksia ko. autosta (147Kw tfsi moottorilla) niin kuulisin mielelläni. Hyvää keväänjatkoa kaikille!
5452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

pitäisi mitään ongelmia olla. En ole kuullut että kenelläkään olisi ollut uudessa mallissa mittari vikoja, vanhoissa niitä on kyllä esiintynyt.

Äänestä

Itsellä 2008 malli, manuaalilla. Ekan kymppitonnin aikana oljyä söi litran verran minkä kai lähinnä ominaisuudeksi voi lukea. Talvella pienillä nopeuksilla jarrujen vinkumista. 110-130 km/h vauhdissa tiivisteet tai tai peilin aiheuttaman pyörteen vinkuminen. Huollossa laittoivat jonkun lisälistan oven tiivisteiden alle, joka ilmeisesti ekassa perushuollossa kaikkiin, ainakin 2008, autoihin laitetaan. Mutta kokonaisuutena ei siis mitään ihmeempää ole esiin tullut.

Äänestä
  • vetää, laatua Unkarista

    Äänestä

  • Kiitokset vaan vastauksesta, kiva tietää että ensimmäisessä versiossa olleet mittariongelmat on korjattu.

    Äänestä

Oikea versio, Se 3.2 on pikkaisen liian painava mylly siihen autoon, ja kulku ei parane niin paljon kuin hinta nousee. Vanha TT oli tehty IV Golfin alustalle (pehmein koskaan tehty versio Golfista), eli ihan hyvä päivittäiseen käyttöön, mutta ei niin nopea kuin miltä näyttää, etenkään kurveissa, tuo uudempi versio on ihan oikea kevyt urheiluauto ja aivan eri palneetalta joka suhteessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-ostanko kirjoitti:

Hei Olen harkitsemassa vuosimallin 2007 TT:n ostoa. Edellisen sukupolven TT:ssä oli lasinnostinten ja mittareiden kanssa ongelmia, onkohan ne jo historiaa tämän mallin kohdalla? Jos jollakin on kokemuksia ko. autosta (147Kw tfsi moottorilla) niin kuulisin mielelläni. Hyvää keväänjatkoa kaikille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu