kokemuksia vanhasta

tutkinnosta uuteen

siirtymisestä? Olen gradua vaille valmis, kaikki opinnot suoritettu vanhan mukaan, Onko kellään kokemuksia, joutuuko vielä suorittaan jotain??

3

665

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saaga_-

      Riippuu kyllä varmaan alasta, mutta ei niitä ylimääräisiä opintoja pitäis olla, jos kandin työ on tehtynä. Varsinki jos opintokokonaisuudet on suljettu, siis kaikki muut kun nuo syventävät. Pistä postia laitoksen amanuenssille, se voi tarkistaa sun rekisterin et siellä on kaikki ok.

    • o.let

      toivottavasti tarkistanut, että tutkintosi vastaa myös uusia vaatimuksia. Muussa tapauksessa tulee lisätöitä.

    • tilanne.

      Melkein samassa tilanteessa. Kurssit käyty vanhassa ja nyt kandi ja gradu jäljellä uudessa. Parhaillaan siellä laitoksella ihmetellään, että mitäs nyt. Aion itse olla aika tiukkana sen suhteen että EN käy enää mitään ylimääräisiä kursseja. Se olis aivan älytöntä... olen käynyt kaikki kurssit ja saman määrän työtunteja, kuin muutkin.. Tämä uudistushan tarkoittaa pian helposti sitä, että ihmiset valmistuu hitaammin yliopistoista kuin ennen ja se tuskin oli tarkoituksena..!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      86
      3358
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1899
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      87
      1733
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      144
      1591
    5. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1458
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      162
      1443
    7. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      95
      1384
    8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1361
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      100
      1314
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      86
      1267
    Aihe