siirtymisestä? Olen gradua vaille valmis, kaikki opinnot suoritettu vanhan mukaan, Onko kellään kokemuksia, joutuuko vielä suorittaan jotain??
kokemuksia vanhasta
3
712
Vastaukset
- Saaga_-
Riippuu kyllä varmaan alasta, mutta ei niitä ylimääräisiä opintoja pitäis olla, jos kandin työ on tehtynä. Varsinki jos opintokokonaisuudet on suljettu, siis kaikki muut kun nuo syventävät. Pistä postia laitoksen amanuenssille, se voi tarkistaa sun rekisterin et siellä on kaikki ok.
- o.let
toivottavasti tarkistanut, että tutkintosi vastaa myös uusia vaatimuksia. Muussa tapauksessa tulee lisätöitä.
- tilanne.
Melkein samassa tilanteessa. Kurssit käyty vanhassa ja nyt kandi ja gradu jäljellä uudessa. Parhaillaan siellä laitoksella ihmetellään, että mitäs nyt. Aion itse olla aika tiukkana sen suhteen että EN käy enää mitään ylimääräisiä kursseja. Se olis aivan älytöntä... olen käynyt kaikki kurssit ja saman määrän työtunteja, kuin muutkin.. Tämä uudistushan tarkoittaa pian helposti sitä, että ihmiset valmistuu hitaammin yliopistoista kuin ennen ja se tuskin oli tarkoituksena..!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804733Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k422918Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471169
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7976Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58961Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52959Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78931