Madonna Word Tour 2004
Maailmankaikkeuden paras naisartisti lähtee kesällä kiertämään maailman konserttipaikkoja.
Miten saadaan Madonna suomeen? Kaikki lähettämään joukolla postia suomalaisille viihdetoimistoille jotka tuovat supertähtiä Suomeen?
Miten saadaan Madonna suomeen?
22
828
Vastaukset
- Peto
Ketkä niitä supertähtiä sitten hommaavat?
Mikä/Kuka toi Michael Jacksonin suomeen? Oliko se WellDone?
Tässä heti yksi ääni ilmoittautuu.- Jukka
Welldone järjestää lähes kaikki kansainvälisten megatähtien konsertit Suomessa: Robbie Williams, Bruce Springsteen, The Rolling Stones, Tina Turner, Michael Jackson, U2, Elton John, Eric Clapton, Sting, Whitney Houston, The Eagles, AC/DC, Backstreet Boys, Spice Girls, Bon Jovi, José Carreras, Luciano Pavarotti, Placido Domingo jne. Erityistapahtumista mainittakoon Riverdance - The Show, The Magic Of David Copperfield sekä oopperat Aida ja Taikahuilu. Kotimaisia suurtuotantoja ovat olleet Karita Mattilan ja Eppu Normaalin areenakonsertit.
Yhteystiedot
------------------
WELLDONE AGENCY & PROMOTION OY
Sorvaajankatu 11 A 4. krs
00880 Helsinki
Keskus 09-856 73 400
Faksi 09-856 73 401
[email protected]
- kokeile näin
Lähetä sille lentoliput ja toivomus saapua tänne
- Dj_KoRm
Jos se olisi ollut niin helppoa, olisi Madonna käytänyt jo ne lähettämäni liput mutta ei tuota kuulunut vaikka olin lentokentällä vastassa ison plakaatin kanssa. Mutta hauskaa oli ja ihmiset... no niiden reaktiot olivat välillä käsittämättömiä. Hetkellisesti sain jopa joukkooni lisää ihmisiä, ne kun uskoivat Madonnan saapuvan myös oikeasti.
- AnnieO
Madonna on usein vieraillut Ruotsissa Tukhomassa. Jos nyt käy niin että Madonna ei lähemmäksi tule, niin kuka tietää miten ostetaan konserttilippuja ruotsista/ruotsiin?
Onko kukaan ollut?
Ja tuleeko Madonna ruotsiin?- Jukka
http://madonna.terhox.net - kertoo seuraavaa:
CNN:n uutisten mukaan Madonna neuvottelee vielä eri maiden kanssa päättääkseen mihin kiertue ulottuu.
Joitakin maita on kuitenkin jo varmistettu. Kuten mm. USA, Saksa, Italia, Portugali, Ranska, Englanti, Espanja, Australia, Japani, Brasilia. Ja huhujen mukaan myös Kanada ja Israel.
http://madonna.terhox.net - AnnieO
Jukka kirjoitti:
http://madonna.terhox.net - kertoo seuraavaa:
CNN:n uutisten mukaan Madonna neuvottelee vielä eri maiden kanssa päättääkseen mihin kiertue ulottuu.
Joitakin maita on kuitenkin jo varmistettu. Kuten mm. USA, Saksa, Italia, Portugali, Ranska, Englanti, Espanja, Australia, Japani, Brasilia. Ja huhujen mukaan myös Kanada ja Israel.
http://madonna.terhox.netmiks ei vois tietty lähtee saksaan tai englantiinkin katsomaan. Luulen vain että lippujen saaminen niihin on todella hankalaa?
- Jen
AnnieO kirjoitti:
miks ei vois tietty lähtee saksaan tai englantiinkin katsomaan. Luulen vain että lippujen saaminen niihin on todella hankalaa?
Kyllä täytyy suunnata lähimpään maahan, minne Madonna tulee. Suomi taitaa olla aika lailla toiveajattelua. Lippujen hankinnasta ei myöskään mitään tietoa, mutta eiköhän se sitten selviä.
- Juuso
Jen kirjoitti:
Kyllä täytyy suunnata lähimpään maahan, minne Madonna tulee. Suomi taitaa olla aika lailla toiveajattelua. Lippujen hankinnasta ei myöskään mitään tietoa, mutta eiköhän se sitten selviä.
Onneksi lähin maa taitaa olla rakas naapurimaamme RUOTSI !!! ja siellä TUKHOLMA !!!!
Lähetään sinne ->
- heba70
hyvä reissu mut vitun paska järjestäjä oltiin kentällä ja meinattiin mennä kentän takana olevaan baariin niin poket ilmoitti et baari suljettu mut kello oli vasta 19.30 ja lapussa luki että annoskelu loppuu 20.15. emämtä lähti kuselle ja ei ole vessaa baarin puolella eli joutu menee ulkopuolelle kuselle ja poket ei päästä enää sisälle onko hyvä????????
- hemuli
tein oman osani ja laiton mailia welldonille!
KAIKKI NYT SITTEN MUKAAN!- ghagha
Ei vois kiinnostaa vähempää! Eikö mitään tärkeämpää asiaa ole kuin madonna suomeen?
- etukenossa
ghagha kirjoitti:
Ei vois kiinnostaa vähempää! Eikö mitään tärkeämpää asiaa ole kuin madonna suomeen?
ghagha kirjoitti :
"Eikö mitään tärkeämpää asiaa ole kuin madonna suomeen?"
Onhan niitä, pelastetaan sademetsät, koe-eläimet, turkiseläimet, lopetetaan ydinvoiman käyttö, maailmanrauha yms.
Että valitse siitä ja aloita....
Mä olotan tosta lähettämällä postia madonnasta. Vaikka tuskin siitä mitään hyötyä loppupeleissä on koska suomi on liian pieni maa tuollaiselle Diivalle. Ja varmaan tosi kalliskin. Lippujen hinnat hipovat pilviä jos konsertti toteutuu. - Maikka
etukenossa kirjoitti:
ghagha kirjoitti :
"Eikö mitään tärkeämpää asiaa ole kuin madonna suomeen?"
Onhan niitä, pelastetaan sademetsät, koe-eläimet, turkiseläimet, lopetetaan ydinvoiman käyttö, maailmanrauha yms.
Että valitse siitä ja aloita....
Mä olotan tosta lähettämällä postia madonnasta. Vaikka tuskin siitä mitään hyötyä loppupeleissä on koska suomi on liian pieni maa tuollaiselle Diivalle. Ja varmaan tosi kalliskin. Lippujen hinnat hipovat pilviä jos konsertti toteutuu.ja mitähän tarkoittaa suomenkielessä lause:
"Mä olotan tosta" ???
Taitaa kirjoittaja olla liian etukenossa pystyäkseen oikeinkirjoitukseen.
- Fani
Se olisi kyllä mahtavaa jos se tulis suomeen. Kaikki aikaisemmat Madonnan konsertit ovat olleet oikeita media tapahtumia. Ja muutenkin tuo naisia lavalla suuteleva megatäti on TODELLA hyvä!!!!!
- MTV
Se MTV:ssä nähty suudelma Britneyn kanssa oli loistavaa julkisuuden hakua! Lisää sellaista nähtävää!
- Juuso
MTV kirjoitti:
Se MTV:ssä nähty suudelma Britneyn kanssa oli loistavaa julkisuuden hakua! Lisää sellaista nähtävää!
Madonna on myös SEKSIKÄS !!!!!
- TIETO
TARJOAMALLA SILLE LUTKALLE PAKSUA KYRPÄÄ
PERSEREIKÄÄN - Migge666
Olisi upeeta!
- MumsOnly
Mummofestarit pystyyn, sinne sopii!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark894695Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2044615"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1113081Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m223057Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p962980Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382278Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.332177- 892153
- 202112
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi391958