kun eivät julkaiset EOK-juttua! Aina vaan tuntuu oudommalta tämä juttu. Kyllä täällä suurin osa muroista lähtee käräjille näistä syytöksistä : ) jippii! Sain juuri tietää asiasta.
Kumma juttu lehdistöltä
*************
141346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Suomessa on tuhansia rekisteröityneitä yhdistyksiä. Oletko todella sitä mieltä, että media seuraa niiden kaikkien tiedotusta? Kyllä tieto varmaan valuu mediaan asti hiljakselleen ja varmasti joku sen julkaiseekin. Turha silti odottaa mitään yhden päivän reaktioaikaa. KRP:n tiedotus on vähän eri asia, koska lehdistöllä on ihan omat toimittajat rikosuutisointia varten ja nämä seuraavat krp:nkin tiedotusta.
>>edelleen ei erikoista kom mentaattori 15.5.2009 klo 13.36 Suomessa on tuhansia rekisteröityneitä yhdistyksiä. Oletko todella sitä mieltä, että media seuraa niiden kaikkien tiedotusta? -- Kuka sellaista on väittänyt? Mutta ainakin jäsenet seuraavat tiiviisti EOK:n kirjoituksia ja veikkaanpa, että vähän muutkin myös media/KRP, mutta ovat kuitenkin kuin kusi sukassa. Lisäksi olemme lähetelleet useille tahoille EOK.n tiedoituksia aina ulkomaita myöden.:) Kyllä tieto varmaan valuu mediaan asti hiljakselleen ja varmasti joku sen julkaiseekin. Turha silti odottaa mitään yhden päivän reaktioaikaa. KRP:n tiedotus on vähän eri asia, koska lehdistöllä on ihan omat toimittajat rikosuutisointia varten ja nämä seuraavat krp:nkin tiedotusta.
tai International Herald Tribune varmasti noteeraavat korkealle Rekisteröidyn Yhdistyksen tiedotteet:-)
Ottaa kenraalin murheita, kun et kerran tiedä mihin niitä on lähetelty!
> Kuka sellaista on väittänyt? > Mutta ainakin jäsenet seuraavat tiiviisti EOK:n > kirjoituksia ja veikkaanpa, että vähän muutkin > myös media/KRP, mutta ovat kuitenkin kuin kusi > sukassa. > Lisäksi olemme lähetelleet useille tahoille > EOK.n > tiedoituksia aina ulkomaita myöden.:) Miksi sitten juuri eok:n tiedotusta pitäisi median seurata? Tämä on ainoa paikka, jossa olen kuullut puhuttavan ko. yhdistyksestä. Syytät mediaa hiljenemisestä, mutta todellisuudessa vain veikkaat median seuraavan eok:n tiedotusta. Sama juttu noiden tiedotteiden kanssa. Media saa niitä aika paljon päivässä, tietyt mediat todella paljon jopa tunnissa. Mutta, kuten totesin, todennäköisesti tämäkin käänne jossain vaiheessa uutisoidaan. Onhan kaikki muukin mahdollinen uutisoitu wincapitaan liittyen. Ja vinkkinä jatkossa: asiallinen teksti otsikkoa myöden on yleensä tehokkaampi tapa vaikuttaa kuin nimimerkkien takaa ääliöksi solvaaminen.
kirjoittelevat kapitalaiset sitten itkevät täällä kunnianloukkauksista ja vastaavista kun heidän klubiaan arvostellaan...
lehdellä on vitsiplstaa!
Koko EOK:n on todenäköisesti pykästänyt pystyyn kourallinen hätääntyneitä sponsseja. Tai sitten samaiset sponssit ovat vallanneet olemassa olleen hyvin epäaktiivisen yhdistyksen. Oli miten oli EOK:n toiminta on niin äärettömän läpinäkyvää Wincapitan "valkopesu" yritystä, että ei ole mikään ihme että täysipäiset ei sen juttuihin paljoa huomiota kiinnitä.
muistaakseni jo 2004
Piiri pieni pyörii, lapset siinä hyörii, sormet sanoo soo, soo, soo, kengän kannat koo, koo, koo. Piiri pieni pyörii, lapset siinä hyörii, Kädet sanoo lip lap lap, kengän kannat kip kap kap. Piiri pieni pyörii, lapset siinä hyörii, toisiansa tervehtää sitten paikoillensa jää. Piiri pieni pyörii, lapset siinä hyörii, vakavina seisovat vallan niin kuin vanhemmat. http://papunet.net/kuva/vinkit/fileadmin/tiedostot/Tekstitiedostot/piiri_pieni.pdf
käy lapsiasi, todella. Yritä edes vähän tsempata : )
Keskity laulun sanoihin, laulaa ei tarvi osata. ..sieltä se löytyy suomi METIA
EOK on yhtä luotettava taho kuin mikä tahansa nettiblogi. Ei mitään painoarvoa. Täysin humpuukkia. Miksi sellaisia pitäisi julkistaa? Ei ne ole mikään virallinen instanssi edes. Joku lähdekritiikki mediallakin on.
Ilkka oli se wincapitamyönteisempi meedio. Soita niille jos ei oo huomanneet.