mimmoosia fiiliksiä päällänsä? mikä vointi?
itte kävin tänää neuvolasa, paineet oli ok ja kaik muuki suht ok, meinas hoitaja et vauvan pää on kiinnittyny alas--onko se merkki lähestyvästä synnytyksest? ja et lapsivettä on jonku verran hävinny, mut vielä jonku verra on..
Muuten ittellä vointi on melko surkee suoraansanottuna, väsyttää 24/7, öisin saa muutaman kerran käyä veesees tai sittekö kääntyy nii nivusiin sattuu nii maan perkuleesti.
Kaupassa tossa äskön pyörällä kävin, muuten meni iha hyvi reissu mut sit alako vatta menehen kovaks koria kantaesa ja nipisteli, mutta pakko se oli jotai ruokaa vlopuks saada.
Vattanmuoto on ny viimesil viikoil muuttunu, nyt se on enemmän eteenpäin, minkä kyllä huomaa ku liikkuu, kävely on meleko taapertamista ja tuolilta nousu/aamulla sängystä nousu on meleko tuskallista.
Että tämmöstä minulla..Kun nyt tulisi lähelläkään laskettua aikaa..
onkos muita 39+ viikoilla olevia?
39+2
0171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.