Hääparille Laulu:)

Johqq

Heippa! Laulan siskon häissä, mutta biisi on hukassa:) Kaveri säestää pianolla:) Mielellää suomenkielinen:> Kiitos jo etukäteen ideoista!

8

1124

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vai juhlassa

      Hei.Kumpaankin tilaisuuteen sopii esim. Pirjo Lehden aikoinaan levyttämä " Se on rakkautta oikeaa".Kirkkoon sopii mm. Matin ja Tepon levyttämä "Yhdessä on hyvä jatkaa". Joskus olen kuullut kauniin laulun "Onko Kauniimpaa", joka on laulettu kirkossa. WWW. Lyricksistä vois löytyä sanoja em. kappaleeseen alkusanoilla "onko kauniimpaa, kun kaksi löytää saa elämänsä keväimessä toinen toisensa."

      • johqq

        Laulan vasta juhlapaikalla:)


      • upea

        toi "onko kauniinmpaa, kun kaksi löytää saa..."! Siskon häissä oli se ja haluaisin myös omiini syyskuussa! Tietääkö kukaan mistä löytää sanat ja nuotit?? Itse en löytänyt googlettamalla.


    • kesäsulhanen

      meidän häissä kanttori naputtelee flyygeliä ja samalla vetäsee jonkin rakkausaiheiasen laulun jota jus nyt en muista. Kaason piti se tehdä mutta menikin pupu pöksyyn.

      • johqq

        Noh mä muutenki juonnan siellä ja homma on jo lukkoon lyöty, nyt ei voi enää ku hermoilla:)


    • vaikkapa

      Kaksi karttaa, Muuttanut oot maailmain tai Rakkauden liekki

    • tahdon oikeesti

      olla sinun :)

    • A

      Jotain jää.Nina tapio

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      134
      3060
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1630
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1354
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. Voi vttu. Tiedän jo nyt että laitan sulle tänään jotain tunnustusviestiä

      Koita kestää ❤️
      Ikävä
      37
      1041
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1022
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      897
    Aihe