Harley-Davidson on köyhän miehen....

"A Harley is a poor man's Indian" on lause jonka moni Usassa käynyt pyöräilijä on saattanut kuulla.
Mutta miten on oikean Intikan laita, vieläkö ilma pihisee ja onko suomalaista maahantuojaa. Paljonkohan mahtaa maksaa suomessa ja onko niitä yhtään rekisterissä meillä
42205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo, Inkkari meni taas nurin, Harrikka ei vielä. Museorekkarissa on muutamia, tätä uutta tuotantoa tuskin.

Äänestä
  • Uudessa Motopalstassa oli myytävänä
    Indian chief-42 hintaan 20.000€. Kuvan alla teksti "niille joille ei H-D riitä".

    Äänestä

  • B.F. kirjoitti:

    Uudessa Motopalstassa oli myytävänä
    Indian chief-42 hintaan 20.000€. Kuvan alla teksti "niille joille ei H-D riitä".

    No tuon ikäinen ameriikanpyörä olisi aito, oikea ja alkuperäinen ja sellaisesta voisi olla jo vähän leuhka. Hiukan tyyriin puoleisiahan nuo ovat mutta ei tule vastaan joka mutkassa.

    Äänestä

Ei tajua miksi suomessa tuo H-D on niiiin kova... Siis jos kovista jenkkipyöristä ruvetaan puhumaan niin kyllä Indian olisi se mitä pitäisi palvoa eikä mikää H-D. No onhan se toki autopuolellaki niin että täällä palvotaan kaikkia jenkkiromuja (esim. El Caminot, Vanit, Caprise Classicit ym ym) heti jos niissä on V8. Siis jenkithän ei oo itte ajellu tollasilla romuilla aikoihin. Herätkää ny jo pikkuhiljaa. Ei kaikki oo kivaa mikä pitää kovaa ääntä ja kuluttaa paljo. Jos te ette enempää tosiaan vaadi niin voin tuoda teille mun volvon (2.3 kaasaripeli, säädöt päin jotain ja pakoputki heti pakosarjan jälkeen poikki)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


B.F. kirjoitti:

"A Harley is a poor man's Indian" on lause jonka moni Usassa käynyt pyöräilijä on saattanut kuulla.
Mutta miten on oikean Intikan laita, vieläkö ilma pihisee ja onko suomalaista maahantuojaa. Paljonkohan mahtaa maksaa suomessa ja onko niitä yhtään rekisterissä meillä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu