Hei!
Sattuisiko joku tietämään, milloin opinnot alkavat, jos saa opiskelupaikan kesän täydennyshaussa? Opiskelupaikkahan pitää vastaanottaa viimeistään vähän ennen elokuun loppua, joten kummastelin, että alkaako opinnot sitten vasta elokuun lopulla? Normaalihaussa valituillahan alkaa koulu jo joskus 12.8. Jääkö siinä sitten opintojen alkuosassa jo jälkeen, jos aloittaa muita myöhemmin opintonsa?
täydennyshaku
opintojen alku
4412
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei tietoo mut mua kiinnostas tietää : )
Ite alotin viime vuonna 2 viikko muita myöhemmin, ei siel käsitelty parin ekan viikon aikana oikee mtn.
jos tulee toiselt paikkakunnalt sillee et hankkii asunno jne.. ni onkoha sil välii jo ei sit iha heti pääs mukaa ku hyväksyy sen?
Jos hakee täydennyshaussa saako siitä niit samoi hakutoivepisteit ja nii muit et 1.haust se 3p., 2.haust 1p. jne..? ja sit kans niit jos o peruskoulupäättäny?