Niinpä tuli mieleeni aivan uusi näkökulma astrologiaan, kun kaikki muu on jo keksitty ja hyväksi havaittu. Olen pohtinut ilmastonmuutoksen vaikutusta astrologisena vaikuttimena. En tietenkään tarkoita karttaa, vaan sitä itseänsä eli substanssia. Tässä tietty on lähtökohtana trooppinen astrologia ja ihminen biologisena olentona. Biologien mukaan kevät on aikaistunut Lapissa jo viikon verran 30:ssä vuodessa.
ilmastonmuutos astrologisessa
"viitekehyksessä"
2
408
Vastaukset
- *Valistunut*
Viitekehyksesi on aivain mainio ja ajankohtainen. Astrologiaa voidaan hahmottaa myös marxilaisesta, buddhalaisesta, kreationistisesta, fysiokraattisesta, merkantilistisesta, ruusu-ristiläisestä, behavioristisesta, shiialaisesta, ussplatonisesta, lestadiolaisesta, suspensationalistisesta jns. yms. jne. yms. viitekehyksistä Kyllä se aina toimii näissäkin kaikissa kun vain astrologit laittavat sen toimimaan.
- myöskin
astrologia yksinkertaistuu. Ainoat merkittävät tekijät ilmaston muutoksessa ovat Auringon säteily ja Maan ilmakehän koostumus. Hiiteen muut planeetat !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t846965- 353751
- 443278
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402502- 2052220
- 1222172
- 402152
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292099Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241808- 401669