omasta ajatuksesta , vai onko se opetettua, kasvatuksesta ja muusta johtuvaa. Älkää hävetkö, vaan olkaa ylpeitä juuristanne. Jonkun täytyy katkaista kierre. Häpesin, kunnes lopulta unohdin, mistä se johtui. Tongin sukuhistoriaa, ja Raamattua. En kanna enää suvun häpeää, se on Jumalan käsky. Häpeä oli niin suurta, että lasten piti osallistua sen kantamiseen. En silti osaa vieläkään hävetä juuriani, vaikka kuinka on neuvottu. Häpeällä yritetään tukkia toisen suu. Harjoitelkaa itseilmaisua, säilyy terveys.
Häpeättekö todella
????
1
643
Vastaukset
- äkäisen naisen takii
Meni pahaksi riitelemiseksi yhden periäkäisen senzaladonnan kanssa,ja aloin hävetä rintojani.Kuulemma pitäisi olla LivTylerit,tuon äkäpäkän muodintuntemuksen mukaan,ja itselläni on Scarletit.So what mutta kyyristelen joka paikassa,ettei kukaan havaitisisi..Woman on kiva sana.Liitän sen jotakuinkin itseeni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774462Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112413- 1711580
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2431476- 1241360
- 1151247
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721189Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81166- 661105
- 35956