Vaihteisto öljy

Paljonko vetää lagunan vaihdelaatikko, ajattelin vaihtaa tai oon jo ottanut vanhat litkut pois tuli noin 2.7L ja ois kiva tietää meneekö paljon yli 3 L , et ei menis paljoo maahan . Auto siis laguna vm: 97 2.0L Kone
3964
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Käsivalintainen vaihteisto/vetopyörästö JC5 5/1    Voiteluaineen tilavuus 3,1 litraa Käyttöolosuhteet: normaali Tarkasta/Vaihto: Tarkasta 30000 km / 24 kuukautta

Äänestä

Tarkista uuden öljyn sopivuus ennenkuin vaihdat. Nimittäin lagunan laatikkoo ei saa laittaa mitä tahansa litkua !!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hece kirjoitti:

Paljonko vetää lagunan vaihdelaatikko, ajattelin vaihtaa tai oon jo ottanut vanhat litkut pois tuli noin 2.7L ja ois kiva tietää meneekö paljon yli 3 L , et ei menis paljoo maahan . Auto siis laguna vm: 97 2.0L Kone

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu