Tarvittais pihalle vähän nurmikkoa tehdä. Eli jos sinulla on pihalla kaivutöitä, niin otahan yhteyttä, meidän pihaan voisi käydä kippaamassa :)
Tai tietenkin myös hevosen turvelanta kävis.
Sähköpostini: [email protected]
:)
Täytemaata???
turvelantaa???
5343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vatsani on aivan kuralla. Voisinko tulla kyykkimään tontillesi, tavaraa kyllä tuntuu nyt riittävän. Ja on löysää, helppo levittää!
Saat kunnon kasvimaata. Tilasin nimittin tuolta K........ta. Pyysin kasvimaata, jossa kasvattaisin jonkun rivin jotain. Toi kyllä juuri sitä mitä pyysin, vaan itse ei tarvinnut sitten niitä kasvaja siihen laittaa kun ne oli valmiiksi jo, oli vaikka mitä piikkisiä kasveja koiranputkia ja niitä isoja putkia, jotka kosketuksesta antavat palovammat iholle ja vaikka minkä näköistä, mitä kasvaa teitten varsilla ynnä muualla ja myrkky saasteetkin, joita teitten varsilla on, ettei tehnyt mieli omia siihen laittaa enää. Hintakin oli korkea, varmaankin siksi kun kasvit tuli mukana ja kyllähän nekin kait on hinnoiteltava, ettei mene tappiolla.Ihme kyllä, että kauniit horsmat sentään puuttui.
Supisteleeko sulkijalihas ejakulaation jälkeen vielä 3,5 sekuntia? Ei hätää se on normaalia.
Tilaat kaupungilta kompostimultaa, on rehevää kasvualustaa, ja edullista (11€/m3). on seulottuna...
kuitenkaan sitä. Kuulin, että siinä kasvaa vaikka mitä, mitä ei kunnolla kompostoidussa mullassa pitäisi kasvaa.