Pekka haavistoa on nyt

esitetty presidenttiehdokkaaksi. joo kyllä on oikein sopiva ja fiksu ja symppis ja hyvä, mutta voisiko hän olla presidenttinä, presidentin töitä tehden kaikissa tilanteissa. muuten kyllä, ja vielä kerran kyllä!!
11300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ehkäpä " tuollainen ritari" olisi ehkä JO liikaa Joten ehdotan miestä , vaikkapa ainoata vihreitä aatoksia elämään soveltava Linkola ,

Äänestä

Haavisto vaikuttaa ihan perusvihreältä nynnyltä, idealistilta, jolla ei ihan ole jalat maassa. Vanhanenkin voittaa - miehen mitalla.

Äänestä
  • Vihreiden viimeiset aivot poistuivat Soininvaaran mukana . Eihän heillä löytynyt edes puh: johtajaa . Tyytyivät siihen minkä sattuivat saamaan .

    Äänestä

Täyshomo presidentiksi. Asuu parisuhteessa jonkin eteläamerikkalaisen kanssa. Jossain naistenlehdessä oli monen sivun juttu valokuvineen. Nyt on nainen presidenttinä. Sitten tulee täyshomo. On siinä muilla mailla ihmettelemistä. Mitenkähän ne edustushommat hoidetaan ? Käsi kädessä valtiovierailulle ! Itsenäisyyspäivän vastaanotolla kättelyt ! Kaksi hinttaria vierekkäin, joista toinen ei ole edes suomalainen.

Äänestä
  • on junteille ihmettelemistä! Olisiko paremmpi että pressa on Oinonen "hauvelinsa" kera ja sika vieressä. Suomalainen juntti pitää aina parempana persutyperyksiä kuin fiksuja nuoria, tätä päivää ja yhteiskuntaa ymmärtäviä politikkoja. Haavisto on älykkö, osaa käytäyytymistaidot. Ei möläyttele sammoikoita suustaan kuten monet meidän edustajamme. Ei deittaile blondien kanssa kansaan maksamien edustusrahojen piikkiin. Pekka peressaksi äkkiä!

    Äänestä

  • vastaaotolla. ihan julkisesti. Mutta mites valtiovierailut tapahtuisivat?

    Äänestä

  • naispaholainen kirjoitti:

    on junteille ihmettelemistä! Olisiko paremmpi että pressa on Oinonen "hauvelinsa" kera ja sika vieressä. Suomalainen juntti pitää aina parempana persutyperyksiä kuin fiksuja nuoria, tätä päivää ja yhteiskuntaa ymmärtäviä politikkoja. Haavisto on älykkö, osaa käytäyytymistaidot. Ei möläyttele sammoikoita suustaan kuten monet meidän edustajamme. Ei deittaile blondien kanssa kansaan maksamien edustusrahojen piikkiin. Pekka peressaksi äkkiä!

    ihminen. Mutta voiko sukupuolisen suuntautumisensa takia olla presidenttinä? miten se voisi tapahtua? mutta voiko sinkku olla presidenttinä?

    Äänestä

  • on fiksu.. kirjoitti:

    ihminen. Mutta voiko sukupuolisen suuntautumisensa takia olla presidenttinä? miten se voisi tapahtua? mutta voiko sinkku olla presidenttinä?

    suuntauksella ja presidenttiydellä on tekemistä toistensa kanssa? Ihmettelen.

    Äänestä

  • sukupuolisella kirjoitti:

    suuntauksella ja presidenttiydellä on tekemistä toistensa kanssa? Ihmettelen.

    jos et ole huomannut mitään vielä

    Äänestä

  • mieti sinäkin kirjoitti:

    jos et ole huomannut mitään vielä

    sinulle sen homman.

    Äänestä

  • näisyyspäivien kirjoitti:

    vastaaotolla. ihan julkisesti. Mutta mites valtiovierailut tapahtuisivat?

    olivat

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apppelsiini kirjoitti:

esitetty presidenttiehdokkaaksi. joo kyllä on oikein sopiva ja fiksu ja symppis ja hyvä, mutta voisiko hän olla presidenttinä, presidentin töitä tehden kaikissa tilanteissa. muuten kyllä, ja vielä kerran kyllä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu